• Депутати досі голосують не персонально

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 26 грудня 2012 року
Депутати у Верховній Раді нового скликання продовжують традиції неперсонального голосування, навіть після підписання Президентом закону, який забороняє голосувати «за сусіда».

Після того, як закон про зміни до регламенту Верховної Ради набув чинності 13 грудня, кореспондентам вдалось сфотографувати кількох його порушників. 18 грудня Олександр Герега проголосував за себе та Ігора Маркова, а Олександр Васильєв — за себе і свого брата Геннадія Васильєва. 25 грудня Віталій Калюжний голосував за трьох: його сусідів Євгенія Гєллєра та Володимира Малишева не було на своїх місцях в сесійній залі, повідомляє громадянський рух «Чесно».

Усі зафіксовані порушники належать до фракції Партії Регіонів, в той час як ініціював законопроект теж регіонал Володимир Макеєнко. Оскільки за прийнятим законом депутати перед кожним засіданням мали особисто реєструватись за посвідченнями, а у сесійній залі реєструватись ще раз за допомогою системи Рада і голосувати за допомогою персональних електронних карток, очевидно, що народні обранці знайшли спосіб обійти такі вимоги.

«Увесь час, поки існує Верховна Рада, всі фракції піднімали питання особистого голосування», — каже Сергій Тігіпко. Політик вважає, що для того, щоб вирішити таку проблему, необхідно врахувати досвід європейських країн, передає сайт колишнього віце-прем’єр-міністра.

Ще раніше екс-спікер парламенту Володимир Литвин заявляв, що особисте голосування можна забезпечити, якщо запровадити систему сенсорного голосування. А в передвиборчій програмі ВО «Свобода» навіть йшлося про «запровадження голосування народних депутатів за відбитком пальця».

Проте питання про неперсональне голосування зачіпає іншу проблему українського парламенту — прогули.

«Якщо ми не будемо давати за сусіда голосувати, то ролі не буде, — прокоментував ситуацію Віктор Балога по телефону Великій Епосі. — У більшості реально немає явки, яка забезпечить 226 голосів».

За даними моніторингу громадянського руху «Чесно» та запиту «Української правди», 19 народних обранців Верховної Ради 6 скликання із 450 пропустили 98—100% засідань, а ще 7 були відсутні на 90—98% засідань.

Що думають про це українські громадяни?

«На мою думку подвійне голосування — це нонсенс української політики. Це поєднання інтересів людей в ВРУ з власними справами, бізнесом і нерозуміння принципу парламентаризму. Голосування повинно бути виключно особистим за присутності депутата в ВРУ — бо задля цього він обраний на свій термін, якщо ж він не може голосувати — нехай складає мандат і будуть ті, хто будуть присутні в ВРУ», — вважає громадський активіст Вадим Васильчук.

«Ставлення до подвійного, „потрійного“ голосування в мене, як в людини, якій не байдужа доля нашої країни, звичайно негативна. Хоча нещодавно депутати проголосували за закон, який забороняє голосувати „за сусіда“, ситуацію це не змінило. Тому можна зробити з цього висновок — закон для них — пусте місце. Для них головний лише власний інтерес. Тому мені дуже прикро, що всі ми живемо в часи такої несправедливості і беззаконня. Але це наша сущність, гроші дуже псують людей», — каже технолог ресторанного господарства Андрій Юрченко.

Проте Віктор Балога вважає, що винні не тільки парламентарі — справа в стані суспільства.

«Якщо ви думаєте про відповідальність, мораль, духовність, то, вибачте, народ голосував не завжди в Україні за відповідальністю — часто за гроші, часто за гречку. А ви хочете відповідальності? Не цього разу», — каже Віктор Балога.
Підписатися:

Коментарі