• 18 людських голів вилучено на митниці в Чикаго

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 16 січня 2013 року
В ході митного скан-огляду вантажу посадові особи Міжнародного аеропорту О'Хара в Чикаго знайшли та вилучили 18 заморожених людських голів.

Як виявилося, господар «огидного багажу» мав намір використовувати його для медичних досліджень в Італії, але був повернутий для їх кремації в штат Іллінойс. Проблема із затримкою на митниці виникла через плутанину з документами, повідомляє Associated Press.

Такі перевезення, як зазначають митники, є звичайним явищем, а голови доволі часто доставляють за місцем призначення в будь-які куточки земної кулі на літаку і вантажівках.

«Минулого тижня ми перевезли вісім людських голів для офтальмологічних досліджень у Медичному Центрі університету Раша», ― зазначив виданню віце-президент Асоціації анатомічних пожертвувань штату Іллінойс Пол Дудек (Paul Dudek), який поставляє трупи і частини тіл в медичні вузи для навчання студентів.

За його словами, в цілому він щорічно передає в медичні вузи до 450 трупів і близько десятка окремих частин тіл.

Керівники Медичних центрів використовують їх для навчання студентів в таких сферах, як стоматологія, офтальмологія, неврологія, а також для досліджень хвороби Альцгеймера. Їх також використовують для підготовки фахівців у галузі пластичної хірургії та реконструкції обличчя після аварії і травм, сказав Дудек.

Більшість трупів вони отримують від добровільних пожертвувань людей, які письмово заявили про свою готовність надати свої тіла на користь науки після своєї смерті, сказав він. Значно меншу частку трупів становлять ті, чиї родини не можуть дозволити собі їх захоронити і погодилися передати тіла державі для наукових досліджень.

Нинішній багаж в аеропорту О'Хара був збережений належним чином, запакований і підписаний як «людські зразки», ― зазначила представник Судмедекспертного управління Кука (округ в штаті Іллінойс) Мері Палеологос (Mary Paleologos). Вона прийняла цей вантаж у понеділок на зберігання в холодильну камеру моргу, поки влада ретельно перевіряла документи на зразки. При відкритті багажу у митників виникли питання: звідки цей вантаж, його джерело, хто за нього відповідає і для якої мети транспортується.

Відповідальних за людські голови направили зі штату Іллінойс у Рим ― до Центру медичних досліджень, звідки їх знову повернули в Чикаго, щоб утилізувати зразки після вилучення мізків (у рамках договору), пише видання.

У вівторок, 15 січня, служба кремації після медичної експертизи підтвердила справжність документів, після чого федеральні власті дозволили передати голови на кремацію.
Підписатися:

Коментарі