ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд Пакистану видав ордер на арешт прем'єр-міністру країни

Велика Епоха
Верховний суд Пакистану сьогодні видав постанову: заарештувати прем'єр-міністра країни Раджу Первеза Ашрафа і ще 15 чиновників за корупцію.

Прем'єр-міністр Раджа Первез Ашраф на плакаті Пакистанської народної партії. Фото: Khalid Mahmood/commons.wikimedia.org
Прем'єр-міністр Раджа Первез Ашраф на плакаті Пакистанської народної партії. Фото: Khalid Mahmood/commons.wikimedia.org
Згідно з рішенням вищого судового органу, прем'єр-міністр і решта фігурантів справи з корупції повинні бути заарештовані і постати перед судом протягом 24 годин, повідомляє BBC.

Главу пакистанського уряду звинувачують у махінаціях із закупівлями мобільних електрогенераторів для країни, а також в отриманні хабарів при затвердженні проектів виробництва електроенергії в 2010 році, коли він був міністром водозабезпечення та електропостачання. Ашраф ці звинувачення заперечує.

На думку багатьох аналітиків, рішення суду навряд чи призведе до негайного арешту прем'єра, оскільки юристи Ашрафа можуть знайти способи відстрочки цієї затримки.

Аналітики також висловили думку про те, що ця справа, можливо, стала продовженням довгої ворожнечі між вищим керівництвом уряду і судовими органами.

Відзначимо, засідання пройшло всього за кілька місяців перед виборами, на тлі багатотисячних акцій протесту проти свавілля влади в ісламській республіці.

Нагадаємо, попередник Ашрафа, Юсуф Реза Гілані був змушений залишити посаду прем'єр-міністра в червні минулого року, після того як Верховний суд визнав його винним у відмові продовжити справу про корупцію проти президента.