• Цього року у Януковича буде шанс підписати Угоду про асоціацію — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 10 січня 2013 року

Незважаючи на те, що минулий рік був роком паузи в зовнішній політиці України, в 2013 році у Віктора Януковича є шанс підписати Угоду про асоціацію з ЄС, вважають політичні аналітики.

  Президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов вважає, що про це свідчать перемовини Віктора Януковича з Жозе Мануелем Баррозу напередодні поїздки до столиці Російської Федерації 18 грудня. Тоді український та російський президенти мали обговорити механізм взаємодії з Митним союзом, повідомляв сайт голови держави.    

«Я думаю, там був цей потужний сигнал для Януковича, що у нього є шанс підписати Угоду про Асоціацію в 2013 році — тому і не відбувся візит до Москви», — вважає політичний аналітик.

Таку думку розділяє і голова центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Мені здається, Європа зараз намагається знайти більш гнучку позицію в ставленні до України — вони розуміють негативні наслідки можливого повороту України в бік Митного союзу», — каже Фесенко. Експерт пояснює: участь України в інтеграції на пострадянському просторі суттєво змінить ситуацію на східних кордонах ЄС, і значна частина європейських політиків цього побоюється. Проте для підписання Угоди про асоціацію українській владі доведеться виконати хоча б частину вимог ЄС, переконаний політичний аналітик.

Вимоги ЄС щодо України стосувались подолання вибіркового правосуддя, відмову від політичних репресій та створення нормального виборчого законодавства. Проте чи піде Віктор Янукович на виконання таких умов, передбачити важко, вважають експерти. Проте вона може бути більш привабливою для президента тому, що її в цілому підтримають і на заході країни, і на сході.

«Європейська інтеграція — чим вона, між іншим, була приваблива для Януковича — тим, що вона не є такою конфліктною, немає такого розколу, і це відповідає його інтересам як керівника держави», — говорить Володимир Фесенко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...