• Експерт: Замовчування справи Развожаєва загрожує безпеці України

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 10 січня 2013 року

Замовчування СБУ про ситуацію навколо справи російського опозиціонера Леоніда Развожаєва руйнує віру в органи української державної влади. Про це заявив президент Центру стратегічних досліджень та аналізу Ігор Смешко в ефірі каналу «24».

За його словами, керівництво СБУ, залишивши справу Развозжаєва без коментарів, поставило під загрозу національну безпеку України, оскільки не інформує громадянське суспільство про події у системі захисту безпеки країни.

На думку Смешко, СБУ зобов'язане було або підтвердити версію російської сторони, або відкрито визнати, що українські спецслужби не відали про події викрадення російського опозиціонера з території України.

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу підкреслив, що в разі другого сценарію з боку СБУ, слід поставити питання про рівень професіоналізму на різних рівнях забезпечення нацбезпеки країни і запропонувати конкретні шляхи його поліпшення.

Нагадаємо, Леонід Развозжаєв, який шукав політичного притулку в Україні, був викрадений невідомими в Києві 18 жовтня 2012 року. Опозиціонера таємно доставили в Москву і помістили в слідчий ізолятор Лефортово за звинуваченням у підготовці заворушень у Росії. Пізніше йому також винесли звинувачення в незаконному перетині російсько-українського кордону і завели кримінальну справу про розбій, якій він, нібито, здійснив в Ангарську в 1997 році. За версією слідства, Развозжаєв зі спільниками викрав у місцевого підприємця 500 байбакових шапок. Зараз опозиціонер етапований до Сибіру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...