• Путін запропонував саджати за фіктивну реєстрацію місця проживання

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 9 січня 2013 року

Президент Росії Володимир Путін вніс на розгляд до парламенту законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за фіктивну реєстрацію за місцем проживання.

За повідомленням Бі-бі-сі, нова стаття, запропонована в Кримінальний Кодекс, спрямована проти «гумових будинків», де фіктивно реєструються сотні осіб без громадянства або іноземці.

Покарання за порушення реєстраційних та міграційних правил обліку громадян Росії ― термін тюремного ув'язнення до трьох років або примусові роботи на той же термін, чи штраф від 100 тис. до 500 тис. рублів. Додаткове покарання ― позбавлення права обіймати державні посади терміном до трьох років.

Якщо винуватець такого злочину буде сприяти слідству, то буде звільнений від кримінального переслідування.

Крім того, в статтю про адміністративні правопорушення Кодексу пропонується ввести пункт, що передбачає штраф за проживання в квартирі або приватному будинку без реєстрації. Штраф до 3 тис. рублів ― для громадян, які проживають у квартирах, штраф до 5000 рублів ― для власників житла, штраф до 750 тисяч рублів ― для юросіб. У містах федерального значення суми штрафів значно вищі.

Раніше, 6 січня 2013 року, Путін ухвалив внесення змін у Федеральний закон  «Про сприяння розвитку житлового будівництва» і окремі законодавчі акти РФ». Документ, прийнятий Держдумою 18 грудня 2012 року, розширює перелік категорій громадян, які мають право бути прийнятими в члени житлово-будівельних кооперативів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...