• До Землі наближається небезпечний астероїд сторіччя

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 9 січня 2013 року

Сьогодні вночі у небезпечній близькості до Землі пройде астероїд Апофіс, який може зруйнувати планету 13 квітня 2036 року, повідомляє DeepAstronomy.  

Астероїд Апофіс пролетить від нашої планети на відстані 9 млн миль (14,5 млн км), і стане своєрідною «репетицією» 2029 і 2036 років, наголошується на сайті NASA.  Саме в ці роки існує найбільша ймовірність зіткнення небесного тіла з нашою планетою. 

Сьогодні ж, 9 січня, астероїд складно буде побачити навіть через телескоп, зазначив у заяві співробітник космічної веб-трансляції Slooh Патрік Пеолуччі (Patrick Paolucci), пише UsaToday.  

За попередніми підрахунками, велика ймовірність його зіткнення із землею 13 квітня 2029 року, коли Апофіс буде проходити на відстані, рівному п'яти діаметрам нашої планети. Незважаючи на свій розмір ― у діаметрі всього 300 метрів, NASA оцінює енергію удару цього астероїда приблизно такою, як нібито на Землю скинули б 65 000 ядерних бомб. Але що відбудеться надалі, залежатиме від того, куди він впаде.

Вчені відзначають, коли одне космічне небесне тіло проходить поруч з іншим, їх орбіти трохи змінюються, і виникають гравітаційні сили взаємодії між двома тілами. Апофіс значно менший за Землю, тому орбіта нашої планети буде менш зміщена.

Після того, як астрономи змоделювали ситуацію 2029 року, вони очікують, що орбіта астероїда буде зміщена приблизно на 28 градусів, що змінить траєкторію його руху. В цілому ж, зміна орбіти небезпечного астероїда залежить від того, наскільки близько він виявиться від Землі в 2029 році (попередньо за 36 тисяч кілометрів ― на висоті орбіт геостаціонарних супутників). У тому ж місці він буде через 7 років ― 13 квітня 2036 року. На думку астрономів NASA, в 2036 році ймовірність зіткнення астероїда з землею значно вища.

Нині існує декілька сценаріїв зіткнення Апофіса з Землею. Точні дані траєкторії руху астероїда стануть відомі лише через сім років. Щоб отримати точні розрахунки, до астероїда планують направити автоматичну дослідну станцію. Поки ж за ним спостерігають за допомогою телескопів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...