• Рік Змії може стати непростим для українського політикуму — аналітик

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 10 січня 2013 року

Складним та несподіваним може стати 2013 рік в українській політиці.

Такої думки дотримується Володимир Фесенко, директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Експерт каже, що хоча, виходячи з нормальної політичної логіки, рік навряд чи стане визначальним, рік Змії часто ставав буремним для політичного життя України.

«В рік Змії відбулись дві російські революції, які зачепили і нашу територію, [на цей рік припадає] початок Великої Вітчизняної війни — 1941 рік — напад Німеччини на Радянський Союз, смерть Сталіна», — перераховує Володимир Фесенко. Експерт нагадує, що саме в рік Змії в 1989 році почались реальні демократичні перетворення в Радянському Союзі, тоді ж виник Народний Рух України. А в 2001 році була започаткована акція «Україна проти Кучми».

«Побачимо, що спрацює: звичайна політична логіка чи містика року Змії», — каже, сміючись, експерт.

Володимир Фесенко вважає, що те, як буде розвиватись ситуація в країні та якими будуть настрої громадян, залежатиме від економічної ситуації та становища соціальної сфери.

На думку аналітика, ризики в економічній сфері створюватиме глобальна криза. Крім того, в 2013 році Україна має розрахуватись по зовнішніх боргах, тому для підтримання фінансової стабільності владі потрібно буде шукати гроші. А в зв’язку з непевною економічною ситуацією може постати питання про соціальну стабільність, яка має прямий вплив на настрої громадян.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...