• Американський пором врізався у пірс: 85 потерпілих

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 10 січня 2013 року

Високошвидкісний паром, який використовувався в якості звичайного, врізався у пірс в Нижньому Манхеттені біля Уолл-стріт у Нью-Йорку 9 січня близько 8:45 ранку за місцевим часом. Поранення отримали 85 осіб.

Після потужного зіткнення, судно з 326 пасажирами і п'ятьма членами екіпажу, підкинуло людей, як ганчіркових ляльок, у повітря, на стіни, сидіння та вікна і зупинилося, зробивши свій заключний маневр через річку Гудзон, повідомляє CNN.

У результаті удару багато пасажирів опинилася в крові та почали корчитися від болю, до них на допомогу терміново кинулися аварійні бригади. Коли медичний персонал підрахував кількість постраждалих, їх виявилося щонайменше 85 осіб.

Спочатку повідомлялося про двох потерпілих, які були доставлені на носилках у лікарню в критичному стані. Але пізніше, до вечора середи, влада заявила, що вкрай важкий стан спостерігається тільки в однієї людини. Всього ж у лікарні Нью-Йорка доставили 31 потерпілого.

Причина аварії поки не з'ясована. Національна рада транспортної безпеки планує сьогодні направити на місце катастрофи групу фахівців, щоб провести ретельне розслідування.

За свідченням капітана Берегової охорони США Гордона Лобла (Gordon Loebl), пором врізався в пірс на відносно високій швидкості. «Ми підрахували, що судно йшло зі швидкістю близько 14 вузлів або 16 миль на годину (близько 30 км/год)», ― сказав він кореспонденту CNN.

Після аварії в передній частині корабля утворилася глибока пробоїна.

Це вже не перший раз, коли американське судно потрапило в аварію. Раніше, в 2009 році, паром Seastreak врізався в новий док причалу в Нью-Джерсі і отримав вм'ятину величиною в 2―3 фути (0,6 ― 0,9 м) на правому борту судна, згідно зі звітним записам берегової охорони.

Через рік відбулося ще одне зіткнення з терміналом док-станції, в результаті утворилася пробоїна в лівому борту порома. Було поранено 36 чоловік. Аварії відбувалися у зв'язку з механічними неполадками.

Цей же пором потрапив у катастрофу в жовтні 2003 року, яка стала найтяжчою в новітній історії аварій поромів Нью-Йорка. Тоді загинуло 11 осіб та поранено 42, згадує видання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...