• Пасажири Hyundai готують масовий судовий позов

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 27 грудня 2012 року

Громадяни України, які постраждали в результаті поломок поїздів Hyundai, готують колективний судовий позов проти залізничників.

Незадоволені пасажири будуть вимагати від «Української залізничної швидкісної компанії» моральної і матеріальної компенсації, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на харківського юриста Української Гельсінської спілки з прав людини Максима Щербатюка.

На його думку, український уряд не тільки порушує конституційне право українців на свободу пересування, але і не відповідає за захист прав постраждалих пасажирів.

За такі гроші люди мерзнуть посеред поля у холодних вагонах поїзда, в очікуванні іншого поїзда. Спізнюються на авіарейси, важливі зустрічі і справи. Однак у чинних правилах пасажирських перевезень по Україні не передбачені виплати моральної та матеріальної компенсації. Касири можуть на вимогу повернути лише різницю в квитках між поїздами класу «Інтерсіті +» і звичайними швидкісними потягами.

На думку президента української філії «Transparency International» Олексія Хмари, якби своєчасно була проведена повна тестова перевірка поїздів у різних погодних умовах і без пасажирів, то пасажирам Hyundai не довелося б зараз розплачуватися за поїздку такою ціною, пише DW.

Він також вважає, що необхідно запустити антикорупційне розслідування ситуації з Hyundai і покарати відповідальних чиновників за службову недбалість і, можливо, відмивання грошей.

За даними керівника громадської організації «Європатруль» В'ячеслава Коновалова, український уряд уклав з Hyundai Corporation контракт на суму $307 млн (під кредит), купив у Південної Кореї 10 Hyundai. Але фактично ці поїзди обійдуться країні чи не в два рази більше, оскільки необхідно ще побудувати 4 ремонтних депо і платити за сервісне обслуговування, не рахуючи власних витрат на ремонт, вважає він.

Поки що офіційні вибачення «Укрзалізниці» принесла тільки сама компанія Hyundai Corporation, яка визнала свої недопрацювання в проектуванні і виробництві, пов'язані з короткими строками поставки в Україну ― до Євро-2012.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...