• «Радянським» вкладникам Ощадбанка України припиняються виплати

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 25 грудня 2012 року
Сьогодні закінчується останній день виплати по 1 тисячі гривень вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР.

Дія урядової програми компенсацій «за знецінені вклади» припиняється на невизначений термін, повідомляє «Біржовий лідер».

Пов'язано це із закінченням бюджетного року в Україні. 25 грудня визначене урядом як останній день виплат компенсації вкладникам «Ощадбанку» у цьому році.

Завтра будуть закриті всі казначейські рахунки, через які «Ощадбанку» надходять кошти з Держбюджету.

За інформацією українських ЗМІ, на сьогоднішній день не отримали законну тисячу не менше шести мільйонів вкладників. У наступному році ця цифра може збільшитися в два рази. Ще близько 40 тисяч пройшли актуалізацію, але не встигли отримати свої банківські картки, на які повинна нараховуватися необхідна сума.

На думку аналітиків розділу «Новини України» журналу «Біржовий лідер», у вкладників «Ощадбанку» в подальшому можуть виникнути серйозні проблеми з виплатами у зв'язку з новим держбюджетом. За даними джерел видання з українського уряду, у видатковій частині держбюджету-2013 не передбачений кошторис на такі виплати.

За словами ж заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, кошти на виплату компенсацій ошуканим вкладникам у наступному році відновлять. Але гроші будуть виділені з бюджету Міністерства фінансів України, пише «Біржовий лідер». Цю ж інформацію підтвердили і в самому Мінфіні газеті «Сегодня».

Терміни перерахування коштів та суми виплат будуть визначені десь у лютому ― квітні наступного року.

Глава «Ощадбанку» Сергій Подрєзов не виключив, що сума виплат вкладникам вже буде становити не 1000, а «якусь іншу». Як припускає експерт фінансового та банківського ринку України Олександр Охріменко, це може бути всього 500 игрн в одні руки, а виплати почнуться не раніше травня.
Підписатися:

Коментарі