ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Сирії посилився рівень насильства

Велика Епоха
Урядові війська Башара Асада посилили атаку передмістя Дамаска, де зосередилися заколотники. В результаті 13 січня загинули 45 осіб, у тому числі вісім дітей, повідомляє Associated Press з посиланням на активістів.

Ілюстрація: Велика Епоха
Ілюстрація: Велика Епоха
Число загиблих у неділю стало частиною активізації наступу режиму, щоб вибити повстанців із стратегічних населених пунктів навколо столиці.

За повідомленням «Сирійської обсерваторії з прав людини», що базується у Великобританії, в східному районі Гута з повітря і артилерійськими ударами було вбито 24 сирійця, в тому числі вісім дітей. Рештою жертв стали жителі міст і сіл за межами столиці, серед них 13 бунтівників.

За даними активістів, недільні бомбардування в області Дамаска були одними з найтяжчих, починаючи з листопада минулого року, коли уряд почав там серію наступів.

Сьогодні сирійські винищувачі здійснили нові авіанальоти і на стратегічне передмістя Дарайа, звідки бійці сил опозиції намагалися штурмувати Дамаск.

Тиждень тому президент Сирії Башар Асад відхилив міжнародні заклики залишити владу і присягнувся продовжувати боротися з бунтівниками, яких він охарактеризував як «ісламських екстремістів, що зруйнували Сирію». Тоді ж уряд повідомив, що відновив свій контроль над більшою частиною передмістя Дарайа, яке розташовано поруч із стратегічними об'єктами: військової авіабазою, урядовим штабом, Головним офісом спецслужби безпеки, Міністерством внутрішніх справ та іншими ключовими районами.

За даними «Міжнародного комітету порятунку» число біженців із Сирії зараз перевищило 600 тисяч чоловік, а число голодуючих ― мільйон. Неурядова організація закликає міжнародне співтовариство до негайних дій у вирішенні гуманітарної кризи в арабській республіці.