ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Більше тисячі футбольних фанів під судом вимагають звільнити Павліченко

Велика Епоха
Сьогодні під Апеляційним судом Києва зібралися близько 1,5 тисяч чоловік, щоб висловити підтримку клубним уболівальникам столичного «Динамо» Дмитру та Сергію Павліченкам, засудженим за вбивство київського судді.

Марш протесту у Запоріжжі проти ув'язнення Павліченків. Фото з zhzh.info
Марш протесту у Запоріжжі проти ув'язнення Павліченків. Фото з zhzh.info
Учасники акції тримають у руках банер «Свободу Павліченко» та інші маленькі плакати. До уболівальників приєдналися правозахисники, депутати і громадські діячі України, повідомляє газета «Сегодня».

Вчора півтисячний марш уболівальників футбольного клубу «Металург» на підтримку Павліченків пройшов у Запоріжжі. На сайті «Металург» члени навколофутбольного світу України відзначають, що українські представники закону вміють достатньо вправно «підкидати», «допитувати» і «шити».

Батько і син були затримані міліцією 31 березня 2012 року з обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського району Сергія Зубкова. Приводом для арешту стали кулі, виявлені в квартирі сім'ї під час обшуку (того ж типу, що витягли і з тіла жертви).

Дмитро і Сергій Павліченки намагалися довести свою непричетність до вбивства, але безуспішно. 2 жовтня 2012 року їх засудили до тривалих термінів ув'язнення: отця Дмитра ― до довічного, а 18-річного сина ― до 13 років позбавлення волі.

До вбивства Зубкова сім'я Павліченко була виселена з власної квартири в Києві за рішенням убитого. Футбольні фани противилися звільняти житло. У зв'язку з цим українська система правосуддя порахувала факт їхнього виселення мотивом для вбивства Зубкова, а саме ― помстою.