• У перший день фестивалю Глечиків мільйони індусів поринули у річку Ганг

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 14 січня 2013 року

Понад 1,5 мільйона індуїстських паломників сьогодні до 8 ранку взяли участь у бадьорому зануренні у священну річку Індії Ганг, щоб «змити свої гріхи», повідомляє Reuters.

Таке паломництво в невелике місто Аллахабад на півночі Індії здійснюють віряни країни раз на 12 років у Великий фестиваль Глечиків.

Як вважає місцева влада, в найближчі два місяці через Аллахабад пройде до 100 мільйонів індусів, у тому числі й іноземців. Це набагато більше, ніж було зазначено в минулих фестивалях.

Начальник поліції Алок Шарма повідомляє, що перша партія паломників вийшла сьогодні на світанку з густого туману свого табору. Оскаженілий натовп голих чоловіків, обмазаних попелом, супроводжували двоє вершників на конях. О 6:05 вони, волаючи, кинулися в міфічну річку і почали танцювати. А до 8 ранку тут побувало вже 1,5 мільйона людей.

Це древнє свято під назвою «Царські ванни», приурочене до «сприятливого планетарного вирівнювання», коли на землю «спадає величезна духовна енергія», на думку індуських йогів.

«Я змив усі свої гріхи, накопичені в цьому і минулому житті», ― вважає 77-річний мандрівний аскет Свамі Сарасваті, при цьому тремтячи голим тілом на морозі. Старий сказав, що 40 років тому відмовився від кар'єри і почав мандрувати пішки. Він це робив протягом десятиліть, харчуючись при цьому тільки горіхами та фруктами.

Щоб справитися з потоком людей, влада штату Уттар-Прадеш встановили 35 000 туалетів на протязі 550 км по берегах річки і недалеко від тимчасових доріг, якими йдуть паломники. Останні слідують сюди не тільки викупатися у водах Гангу, але й зустрітися зі старими друзями, а також обговорити питання, що їх хвилюють.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...