• Янукович запропонував спростити всиновлення дітей-сиріт іноземцями

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 16 січня 2013 року

Президент України Віктор Янукович вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає спрощення усиновлення (удочеріння) українських дітей іноземцями і відстеження подальшої долі таких дітей за кордоном.

Відповідний документ був зареєстрований 14 січня під №2002 «Про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення», повідомляє прес-центр ВР.

Учасниками даної Конвенції зараз є 89 держав. У разі її ратифікації Україна стане 90-ю країною. Раніше такі законопроекти відхилялися Радою, починаючи з 2006 року.

На думку противників ратифікації, це відкриває коридор безперешкодної торгівлі дітьми-сиротами. Однак президент Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко не згодна з таким твердженням.

Вона вважає, що ратифікація не тільки впорядкує механізми міжнародного усиновлення, але і дасть можливість організаціям, що співпрацюють з Україною, надавати їй інформацію про подальшу долю усиновлених за кордоном дітей, пише газета «Коммерсант Україна».

Відзначимо, в сусідній Росії 28 грудня 2012 року президент Володимир Путін підписав указ №1688, який забороняє усиновлення (удочеріння) російських дітей громадянами Сполучених Штатів Америки. Закон набув чинності 1 січня 2013 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...