• Залізничники під Кабміном вимагають погасити борги

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 16 січня 2013 року

Кілька сотень членів Вільної профспілки залізничників України влаштували сьогодні під стінами Кабміну акцію протесту.

Активісти б'ють у барабани, тримають плакати і вимагають забезпечити залізничникам умови праці, підвищити зарплату, запобігти скороченню штату співробітників, погасити заборгованість за перевезення пасажирів-пільговиків та ін., повідомляє кореспондент ГолосUA.

Учасники пікету також підготували список вимог до уряду. У разі ігнорування цих вимог залізничники погрожують подати скаргу до Генеральної прокуратури на відповідальних чиновників залізниці. Вони також ініціюють всеукраїнський страйк працівників залізниці.

У свою чергу голова Федерації профспілок транспортників і профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Ткачов заявив, що не підтримує пікетування Кабміну представниками Вільної профспілки залізничників. Відповідну заяву опубліковано на сайті Мінінфраструктури.

Ткачов стверджує, що адміністрація залізниці виконує всі соцзобов'язання перед своїми працівниками і що більшість вимог пікетувальників необґрунтовані.

Так, за його словами, в минулому році ставки та оклади підвищувалися двічі (1 травня і 1 жовтня), кожен раз на 5%. Середньомісячна зарплата за 2012 рік при цьому виросла до 3759 грн. Також «Укрзалізниця» і Мініфраструктури неодноразово заявляли і ще раз наголошують, що скорочення чисельності працівників на залізницях не буде.

У прес-центрі ж «Укрзалізниці» сьогодні опублікували повідомлення, що в 2013 році компанія планує підвищити заробітну плату своїм працівникам на 15,8%, згідно з проектом зведеного фінансового плану залізниць України. Це відбуватиметься поквартально: з 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня, кожен раз на 5%. При цьому середньомісячна зарплата підніметься до 4322 грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...