• Азаров: Україна перейде до помірної інфляції

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 січня 2013 року
У 2013 році Україна відмовиться від жорсткої монетарної політики і перейде до помірної інфляції.

Про це іноземним інвесторам заявив сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє Урядовий портал.

«Дефляція [прим. авт.: інфляція з негативним зростанням цін] нас, звичайно, не радує, і ми приймемо ряд заходів, які допоможуть відмовитися від жорсткої монетарної політики і перейти до помірної інфляції. У 2013 році ми розраховуємо на зростання ВВП приблизно в 3%», ― зазначив прем'єр.

Раніше, 16 січня 2013 року, на засіданні уряду Азаров заявив, що в минулому році зафіксовано суттєве зниження цін на ряд таких важливих товарів, як цукор, яйця, масло, молоко, молочну продукцію, рис та овочі (на 7―22%).

У той же час, за його словами, роздрібний товарообіг у країні збільшився на 16% у порівнянні з 2011 роком і майже на 50% у порівнянні з 2009 роком, повідомляє Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату КМУ. При цьому Держстат у грудні 2012 року зафіксував зростання цін на рівні 0,2%.

На думку колишнього глави Ради Нацбанку Анатолія Гальчинського, показник дефляції 2012 року (0,2%) з'явився наслідком падіння ВВП (на 98,7%) і омертвіння ділової активності, пише Мінпром.

Підписатися:

Коментарі