• Центр стратегічних досліджень: Україна може піднятися з хвоста рейтингу корупції

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 21 січня 2013 року

Міцне утримання України в хвості рейтингу Transparency International (TI) говорить про те, що традиційні методи боротьби з корупцією є неефективними, і необхідно невідкладно впроваджувати нові сучасні антикорупційні заходи. Про це заявив перший віце-президент Центру стратегічних досліджень та аналізу Микола Обиход.

В якості альтернативи колишній замглави СБУ пропонує звернути увагу на практику західних країн і адаптувати її до України.

Там чиновники, вступаючи на посаду судді, дають офіційну згоду на проведення негласних заходів (без санкції суду) щодо них з метою попередити і виявити корупцію. У приклад він також навів законодавство Німеччини. Тамтешнє положення забороняє чиновнику у відставці займати протягом 3 років посади в компаніях, які входили в зону його компетенції під час перебування того на держслужбі.

На думку Миколи Обихода, кроком, що демонструє серйозність намірів української влади боротися з корупцією, міг би стати щорічний звіт Президента України перед народом про стан і результати боротьби з корупцією за минулий рік, відзначає Центр стратегічних досліджень та аналізу.

Нагадаємо, згідно з результатами звіту Transparency International, індекс сприйняття корупції України у минулому році залишився досить низьким і піднявся лише на декілька пунктів: з 152 місця (в 2011 році) на 144 місце (у 2012 році).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...