• Проти Развозжаєва завели четверту кримінальну справу

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 січня 2013 року
Щодо російського опозиціонера Леоніда Развозжаева Слідчий комітет (СК) Росії порушив ще одну кримінальну справу ― за завідомо неправдивий донос.

На думку СК, Развозжаєв навмисне поширював брехню про тортури і тиск, що застосовували до нього представники слідства, повідомляє Бі-бі-сі.

Раніше, на одному із засідань суду в Москві, Развозжаєв вказав на людину, яка застосовувала до нього психологічні тортури з метою добитися визнання провини. За його словами, цей тиск здійснювався після викрадення з Києва, де опозиціонер шукав політичного притулку.

Суд відмовився перевірити документи чоловіка, на якого вказав Развозжаєв. Зі слів дружини обвинуваченого, це був Дмитро Плєшивцев ― один із слідчих з «болотної справи». Саме він проводив обшуки в квартирах опозиціонерів, зазначає видання.

Зараз бізнесмен перебуває в лікарні іркутського СІЗО, де йому провели операцію з видалення зі спини кулі 20-річної давності.

Наразі проти Развозжаєва заведено чотири кримінальні справи. Серед них, справа про підготовку масових заворушень у Росії, справа про незаконний перетин російського кордону (за паспортом брата), справа про розбій в Ангарську (згідно слідству, 15 років тому опозиціонер викрав у місцевого бізнесмена 500 байбакових шапок) і справа за завідомо неправдивий донос. Підслідний своєї провини не визнає.
Підписатися:

Коментарі