• У столиці відкрилася виставка картин китайських в'язнів совісті

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 січня 2013 року
У четвер у київській галереї сучасного авторського мистецтва «Гама», що біля Маріїнського парку, відкрилася міжнародна художня виставка «The Art of Zhen Shan Ren». Авторами картин виступили в основному китайські художники, які за свої духовні переконання були ув'язнені або запроторені у примусові трудові табори Китаю.

«Zhen Shan Ren» з китайського перекладається, як істина, доброта і терпіння. Саме за слідування цим принципам художників переслідували і ув’язнювали.

Як розповіла організатор виставки Олександра Гончаренко, всіх авторів живописних полотен об'єднує те, що вони є послідовниками духовного вчення Фалунь Дафа, яке з 1999 року жорстоко переслідується комуністичною владою в Китаї.

«На всіх картинах представлені люди, які вдосконалюються за Фалунь Дафа, і те, як вони міняють навколишній світ навколо себе, слідуючи принципам істина, доброта і терпіння», — сказала організатор виставки Олександра. — Мета виставки полягає в тому, щоб пробудити в людях їхню добру сторону, щоб вони зрозуміли, що ці принципи важливі й потрібні для кожної людини в повсякденному житті».

Всі художники зараз проживають не в Китаї, а пишуть свої полотна в Японії, США, Канаді, Таїланді, Австралії, Тайвані, куди виїхали після переслідувань і гонінь на своїй батьківщині.

«Китай — це одна з тих країн, яка викликає найбільше занепокоєння у всіх правозахисників, в тому числі і в Amnesty International, — сказала виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур. — У Китаї існує проблема з вільним віросповіданням, представники дуже багатьох релігійних груп, конфесій переслідуються. У тому числі переслідуються прихильники вчення Фалуньгун, яких намагаються „перевиховати“. Щороку приймається план того, скільки послідовників цієї течії мають бути „перевиховані“. Звичайно, такі „перевиховання“ досить часто здійснюються за допомогою тортур, це і фізичний, і моральний тиск на людей. Велика кількість представників цієї релігійної групи навіть гине під час такого „перевиховання“».

У 2001 році професор, скульптор і художник Чжан Куньлунь після звільнення з центру «промивання мізку» у Китаї, куди він був поміщений після арешту за прихильність Фалуньгун, організував співдружність із 18 художників. На виставці в Києві представлені картини 12-ти з них — це 32 живописних полотна.

Як розповіла Олександра Гончаренко, картини написані в стилі традиційного реалізму, в стилі ренесансу.

«Особливість цих картин у тому, що тут сполучається живопис східних майстрів і західних. Глибокий зміст цих картин об'єднаний з високою формою зображення, — сказала господиня виставки. — У картинах багато світла, ретельне опрацювання перспективи, тіней, емоційний стан героїв».

Експозиція виставки постійно поповнюється новими роботами. У 2012 році вона поповнилася чотирма новими картинами, які на міжнародному конкурсі художників у Нью-Йорку зайняли золоті та срібні медалі.

«Кожна картина змушує людину зупинитися і подумати. Це, напевно, те, що зараз не вистачає сучасній людині. Авторам цих картин вдалося через очі персонажів передати цей багатий і непростий важкий світ, який є в кожній людині. Я вражена саме тим, як художникам вдалося показати саме внутрішній світ людини. Виставка залишила дуже хороше враження», — сказала відвідувачка виставки Алла Бабич.

«Ця виставка може людям відкрити своє істинне я, пробудити в собі співчуття до хороших людей, які зазнають репресій у Китаї», — впевнені організатори експозиції.

Перша виставка «The Art of Zhen Shan Ren» проходила в 2005 році в Женеві, в Швейцарії. У 2012 році ця виставка експонувалася 64 рази по всьому світу. В Україні тільки в минулому році пройшло п'ять виставок. Всього полотна китайських майстрів побачили люди з сорока країнах світу.

У Києві картини можна буде побачити до 27 січня включно, з 11:00 до 20:00. Вхід вільний.

За матеріалами NTD.

Підписатися:

Коментарі