• Активісти: Соціальні обіцянки на 2010-2012 роки Янукович не виконав

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 січня 2013 року
Обіцяні європейські соціальні стандарти Президента України Віктора Януковича на період 2010―2012 рр. не виправдалися і залишаються поки лише обіцянками, повідомляє прес-центр народного контролю «Слово і діло».

Незважаючи на зменшення зростання інфляції (у 2012 році зростання цін становило 0,6% за даними Держслужби статистики), це не виправдовує невтішні показники соцзабезпечення українців, відзначає організація.

Так, за підсумками 2010―2012 рр. прожитковий мінімум українських громадян піднявся лише на 33% (270 грн) при обіцяному 65%, мінімальна заробітна плата ― на 30,5% (265 грн) при обіцяній 70%, а мінімальна пенсія ― на 27,2% (на 189 грн) при обіцяній 65%.

Більш того, виплати зарплат у минулому році систематично затримувалися і продовжують мати місце в поточному році, зазначає «Слово і діло». У зв'язку з цим новий міністр Мінсоцполітики Наталія Королевська оголосила про введення у 2013 році додаткових рівнів контролю за виплатою заборгованостей по зарплатах (співпраця з профспілками ― за її словами вже працює, з урядовим контактним центром ― вводиться з 1 лютого, громадськими об'єднаннями та організаціями ― вводиться з 1 березня).

«Ми починаємо тісну співпрацю з урядовим контактним центром, щоб жодне звернення щодо невиплати заробітної плати або соцдопомоги не залишилося без реакції з боку влади. З 1 березня ми введемо третій додатковий рівень контролю ― з громадськими об'єднаннями та організаціями. На кожен конкретний випадок неотримання зарплати бюджетниками ми будемо реагувати миттєво», ― заявила Королевська вчора на засіданні Кабміну за підсумками виплат заборгованості із зарплат, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Напередодні прем'єр-міністр Микола Азаров дав доручення тримати постійний контроль ситуації по виплаті заробітних плат бюджетним працівникам, зокрема, педагогам, працівникам культури і соціальної сфери та медикам.
Підписатися:

Коментарі