ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїльтяни проводять дострокові вибори до парламенту

Велика Епоха
В Ізраїлі сьогодні з п'яти годин ранку за Гринвічем почалися дострокові вибори до парламенту — Кнесету, передає Reuters.

Кнесет. Фото: Pikiwikisrael/wikipedia.org
Кнесет. Фото: Pikiwikisrael/wikipedia.org
Сьогодні більше 10 тис. виборчих дільниць країни будуть відкриті до 22:00 для 5,66 млн громадян Ізраїлю, які мають право голосу. У зв'язку з виборами в країні посилені заходи безпеки, порядок охороняють до 20 тис. поліцейських.

Очікується, що за підсумками виборів переможе прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху. Якщо це відбудеться, то він збереже за собою цю посаду вже третій термін.

Нетаньяху пообіцяв виборцям, якщо він залишиться при владі, продовжити врегулювання земель, захоплених під час війни 1967 року на Близькому Сході, вести жорстку політику в питаннях переговорів з Палестиною і щодо ядерних амбіцій Ірану. На його думку, ядерний арсенал на Близькому Сході є найбільшою загрозою для регіону. Він пообіцяв, що не дозволить Тегерану збагачувати уран з метою створення атомної бомби.

Така політика, на думку експертів, може поставити його в суперечливі відносини з міжнародними партнерами та погіршить і без того напружені стосунки з президентом США Бараком Обамою.

Згідно з результатами соціологічних опитувань, партія Нетаньяху «Лікуд», яка сформувала блок з ультра-націоналістичної групою НДІ («Наш дім Ізраїль»), може отримати більшість місць у парламентських виборах, хоча і значно менше, ніж на виборах у Кнесет минулого, 18-го скликання.

Згідно з прогнозом, прем'єр може отримати від 61 до 67 місць своїх союзників у 120-місцевому Кнесеті.

Остаточні результати голосування повинні бути представлені вранці 23 січня 2013 року, а коаліційні переговори можуть зайняти до декількох тижнів.