• Фракція китайського диктатора втратила останній оплот (частина 2)

  • Вівторок, 18 вересня 2012 року
Представники колишньої влади Китаю втратили останній оплот у боротьбі за владу після того, як голова партійної організації Об'єднаний фронт був заміщений прихильником Ху Цзіньтао. Про це Великій Епосі повідомило надійне джерело з Пекіна.

Фракція китайського диктатора втратила останній оплот (частина 1)

Нинішні лідери Китаю — голова партії Ху Цзіньтао і прем'єр Вень Цзябао — через Об'єднаний фронт стикалися з різними неприємностями, зокрема з суперечкою навколо островів Сенкаку, на які претендує Японія, а також з громадськими протестами в Гонконзі. Ця організація, за інформацією джерела Великої Епохи, також поширює чутки через свою агентурну мережу за межами КНР, і тому Ху Цзіньтао поспішив прибрати колишнього керівника Об'єднаного фронту Ду Цінліня.

Об’єднаний фронт був останнім оплотом фракції Цзян Цземіня, Чжоу Юнкана, Бо Сілая та інших чиновників, що були представниками попередньої влади (на початку 2000-х років). Вони відомі тим, що на них китайські емігранти по всьому світу подали численні позови за переслідування різних соціальних груп у Китаї, зокрема послідовників Фалуньгун.

Тепер же прем’єр Вень Цзябао і лідер партії Ху Цзіньтао роблять усе, щоб позбавити їх влади остаточно. Як вважають оглядачі, Вень, Ху і прийдешній лідер Китаю Сі Цзіньпін хочуть провести реформи в Китаї і реабілітувати людей, що були репресовані компартією.

Китайский режим

Фракція Цзяна (внизу) перебуває в опалі. Нещодавно вона втратила останній оплот, зазначає джерело. Фотоколаж: Велика Епоха

Ху і Вень ухвалили рішення замінити Ду Цінліня до 1 вересня, але стався витік інформації. І як стало відомо, 29 серпня довірена особа Ду Цінліня пані Дін втекла в Америку рейсом CA981 авіакомпанії Air China. Ху Цзіньтао особисто віддав наказ повернути рейс назад у Пекін і взяти Ду під варту.

Три дні потому Ху призначив Лін Цзіхуа на посаду керівника Об'єднаного фронту замість Ду, а також наказав Ліну провести розслідування діяльності цієї організації. Після усунення Ду фракція Цзяна втратила останній оплот реальної влади всередині компартії Китаю.

У той же час, після того як зняли Ду, в суді почали розглядати справу про злочини колишнього начальника поліції Ван Ліцзюня, який підпорядковувався Бо Сілаю.

Головні фігуранти боротьби за владу в Китаї

Звинувачення проти Ван Ліцзюня

Відповідно до інформації джерела в Пекіні, Ху Цзіньтао, Вень Цзябао і Сі Цзіньпін мали дві причини на те, щоб раптово оголосити про судовий розгляд проти Ван Ліцзюня.

По-перше, це було оголошено з метою показати США, Японії та іншим країнам міцність союзу між Ху Цзіньтао, Вень Цзябао, Сі Цзіньпіном, а також Лі Кецяном, який буде наступним прем'єром. Чотири лідери хочуть показати, що вони досягли консенсусу і контролюють ситуацію. Це послужило б для Японії натяком на те, що вже не вийде скористатися хаосом у керівництві КНР.

По-друге, Ху, Вень і Сі хотіли попередити тих, хто залишився у фракції Цзяна, що більше не потрібно метушитися, оскільки порятунок Бо Сілая тепер вже не має ніякого значення.

Ван Ліцзюня звинувачують у порушенні закону в корисливих цілях, зраді, зловживанні службовим становищем та хабарництві. Притягнення до суду за ці злочини саме Вана, а не когось іншого, створює передумови для судового розгляду по відношенню до Бо Сілая.

Протесты в Гонконге

7 вересня. Гонконг, КНР. Протестувальники зібралися напроти будівлі уряду в Гонконзі, виступаючи проти планів введення навчальної програми з материкового Китаю. Місцеві жителі звинувачують конгресменів Гонконгу в тому, що вони хочуть впровадити програму промивання мізків для дітей. Нову навчальну програму ввели як останню спробу утримати владу фракції Цзян Цземіня. Фото: Philppe Lopez/AFP/Getty Images

Лян Чженьін з Гонконгу

Рупор компартії Китаю, газета «Женьмінь жибао», називала нового главу виконавчої влади в Гонконзі Лян Чженьіна «співробітником» або «прихильником партії». А в одній книзі, написаній колишнім представником підпільної компартії Гонконгу, його теж називали членом цієї організації.

Підпільна агентура компартії Китаю в Гонконзі перебувала (імовірно, і зараз перебуває) під контролем Цзен Цінхуна, який просував Лян Чженьіна. Цзен є колишнім членом Політбюро Постійного комітету компартії Китаю, зараз на пенсії. Він віддано служить фракції Цзяна.

Секрети Цзен Цінхуна, «сірого кардинала» у владі Китаю (Частина 1)

Як тільки Лян став главою виконавчої влади в Гонконзі, він став здійснювати вказівки Цзена і почав просувати ідею «Національної освіти». Цю програму в Гонконзі розглядають як спробу «промивання мізків» дітей. Її прийняття викликало масові протести.

Як повідомило Великій Епосі джерело в Пекіні, просування програми «Національної освіти» в Гонконзі відповідає загальному плану Об'єднаного фронту. Мета полягає в тому, щоб викликати роздратування у місцевих жителів і спровокувати заворушення в Гонконзі, щоб в результаті у Ху і Веня були неприємності напередодні партійного з'їзду в жовтні цього року, коли відбудеться зміна влади.

У той же час, Лян вступив у змову з Об'єднаним фронтом і дозволив своїм прихильникам використовувати кораблі Гонконгу для висадки на острови Сенкаку, щоб створити тиск на Ху і Веня, згідно з інформацією джерела з Пекіна.

Оскільки цей інцидент зачіпає взаємини КНР з Японією, то Лян без дозволу Пекіна не наважився б прийняти таке рішення самостійно — тільки якби його підтримував Цзен.

У відповідь на це, Ху Цзіньтао віддав наказ, щоб Лян не брав участь у зустрічі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в російському портовому місті Владивостоці 9 вересня.

Лінь Фен, Велика Епоха


----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі