• Пекін зазнав великих кадрових перестановок напередодні 18-го з’їзду партії

  • Четвер, 23 серпня 2012 року
З наближенням дати партійного з’їзду члени Центрального комітету Політбюро знову відвідали морський курорт Бейдахе. Чинний лідер Ху Цзіньтао, перед тим як залишити свою посаду, замінює деяких партійних чиновників. Найбільше змін відбулося в Пекіні.

Пекин

17 травня 2012 року, Пекін. КНР. Китайська воєнізована міліція на площі Тяньаньмень. Напередодні 18-го з’їзду компартії Китаю Пекін, де проходитиме з’їзд, став політичним центром країни. Фото: Feng Li/Getty Images

Як повідомляє партійний рупор газета Женьмінь жибао, 17-го серпня дев’ять членів Політбюро, до складу якого також належать Ху Цзіньтао і Вень Цзябао, завершили літню зустріч на курорті Бейдахе.

Китайське закордонне ЗМІ Duowei News повідомило, що партійна верхівка вже має план стосовно нового лідера і буде діяти у відповідності до «встановленого порядку».

Хоча ще не було повідомлено про дату проведення з’їзду, державні ЗМІ вже мають список 2270 депутатів на 13 серпня. Багато хто вважає, що ця затримка пов’язана з боротьбою партійних чиновників на високому рівні щодо витіснення колишнього партійного очільника Чунціна Бо Сілая.

Кар'єра Бо Сілая побудована на тортурах

Забезпечити контроль у Пекіні, місці, де зосереджена комуністична влада КНР, завжди було найважливішим завданням для партійних лідерів. Як вважають аналітики, кожен партійний очільник намагався у Пекіні призначити своїх людей, щоб мати такий контроль.

Поступові зміни відбуваються у Пекіні на всіх рівнях адміністративної влади. 17-го серпня у Пекіні оприлюднили перелік сто одного призначення на посаду та звільнення. Сюди ввійшли посадовці міської служби безпеки, прокуратури, верховного суду, а також керівники міських підприємств.

Китайський режим переживає кризу

Багато кадрових перестановок сталося в бюро громадської безпеки та дисциплінарній комісії. Зокрема, були відповідно звільнені та понижені у посаді Чжу Цзімінь та Мей Нінхуа, які як вважається є членами фракції Лю Ці та Чжоу Юнкана, які протистоять нинішньому лідеру Ху Цзіньтао та прем’єру Вень Цзябао.

Лю Ці, партійний секретар Пекіна, покинув свій пост у липні його замінив Го Цзіньлун, якого асоціюють із фракцією Молодіжної ліги. Ці призначення і звільнення показують, що Ху Цзіньтао провів ще одну чистку у вищих колах влади.

Головний китайський силовик Чжоу Юнкан віддав владу

Багато хто вірить, що контроль над Пекіном зараз повністю перейшов до підконтрольної Ху Цзіньтао фракції Молодіжної ліги. Він складе з себе повноваження глави партії після прийдешнього з'їзду партії, але існує думка, що він ще надовго збереже посаду головного військовокомандувача.

Чотири основних газети компартії — «Женьміньжибао», «Щоденник Народної визвольної армії», щоденна газета «Гуанмін» («Яскраве світло») та «Економічний щоденник» — опублікували 1 серпня спеціальні випуски про 18-ий з'їзд партії — це набагато раніше, ніж подібні публікації з'явилися 5 років тому напередодні 17-го з'їзду.

З’їзд, імовірно, проведуть між 20 і 25 вереснем, повідомляє «Мін Пао», гонконгське видання — це також раніше, ніж був проведений попередній з’їзд (у середині жовтня).

Вже активно проводиться підготовка. Поліція Пекіна організувала Головний штаб з безпеки для того, щоб «підтримувати стабільність» у столиці під час з’їзду, повідомляють ЗМІ Китаю.

Вень Цзюнь, Юрій Петюк, Євген Довбуш, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі