• Цензори Китаю закрили блог американського консульства в Шанхаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 14 липня 2012 року

Один із найбільших китайських сайтів з функцією мікроблогів Sina 12 липня з невідомих причин заблокував офіційну сторінку консульства США в Шанхаї. Цю сторінку вів улюблений серед китайських блогерів спікер консульства Сміт Харрісон, який назвав господарів цього сайту «негідниками».Зараз у результаті пошуку на сайті Sina за запитом «Генеральне консульство США в Шанхаї» видається повідомлення «Згідно з відповідними законами та політикою, результати пошуку по даному запиту не відображаються».

Після того, як сторінка консульства була заблокована традиційно без пояснення причин, Сміт Харрісон зареєстрував на сайті Sina нову сторінку під ім'ям Smith_Harrison_II, на якій написав: «Я більше не буду відвідувати соціальну мережу, яку контролюють негідники. Вимагаю, щоб Sina не блокувала мою сторінку... Якщо якась партія є великою, то вона не буде боятися, що хтось проти неї».

Ця його сторінка також відразу була заблокована.

Наступного дня консульство США в Шанхаї опублікувало заяву на своїй офіційній сторінці на іншому великому сайті мікроблогів Tencent: «У нас немає і більше не буде сторінки на сайті Sina. Якщо хтось на цьому сайті побачить інформацію по стилю схожу на нашу ─ вона фальшива. Будь ласка, зверніть на це увагу!»

У повідомленні консульства також говориться, що вони розслідують причини закриття їхньої сторінки на сайті Sina і постараються якомога швидше дізнатися, чому це відбулося.

Іронічно-гостра манера повідомлень консульства США в Шанхаї на сайті мікроблогів завжди привертала до себе увагу численних китайських користувачів Мережі.

Раніше китайський тижневик «Наньфан» писав: «Якщо говорити про найпопулярніші мікроблоги іноземних дипмісій, то це мікроблоги консульства США в Гонконзі і в Шанхаї».

Втім, китайських блогерів закриття сторінки американського консульства на сайті Sina особливо не здивувало. Вони вже звикли до місцевої цензури в інтернеті, яка вважається наймасштабнішою у світі.

Деякі жартівливо пишуть: «Бог гармонійного суспільства вже добрався і до сторінок іноземних посольств», «Ще одна веб-сторінка була гармонізована [владою]», «Виявляється органи пропаганди нашої «великої, світлої і правильної» комуністичної партії встановили американському консульству в Шанхаї червону межу, яку не можна переступати».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...