• Очільником компартії Пекіна став спільник Ху Цзіньтао

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 липня 2012 року

Новим очільником компартії Пекіна став соратник нинішнього лідера Китаю Ху Ціньтао, змінивши прихильника фракції колишнього лідера Цзян Цземіня, що ворогує з Ху і прем’єром КНР Вень Цзябао.

У вівторок під час одинадцятого партійного з'їзду Пекіна, Го Цзіньлун оголосили партійним головою Пекіна, замість соратника Цзян Цземіня, Лю Ци, який обіймав цю посаду з 2002 року.

Ху призначив Го Цзіньлуна виконувачем обов'язків мера Пекіна в 2007 році, а з 2008 року він став пекінським мером.

Посада секретаря партії Пекіна розглядається як найпрестижніша серед усіх провінційних партійних секретарів. Чиновник, який займає цю посаду, автоматично стає членом Центрального Політбюро партії, яке складається з 25 осіб і приймає важливі рішення з управління державою.

Раніше проведення пекінського партійного з'їзду було відкладено. Традиційно він проходив у кінці травня, а в цьому році почався в кінці червня.

Го заявив про свою відданість центральному керівництву компартії, сказавши, що «буде тісно дотримуватися лінії центральної влади». Він також запевнив китайське керівництво, що у нього не буде жодних проблем з керівництвом Пекіна.

Останнім часом Ху Цзіньтао, очевидно, призначає своїх надійних соратників на ключові пости в партії та уряді, заміщаючи прихильників фракції Цзяна, яка дотримується репресивної політики правління і яка зберігала владу в партії останнє десятиліття.

У жовтні цього року має відбутися передання влади, під час якого новим лідером партії, як передбачається, стане віце-голова КНР Сі Цзіньпін.

У біографії Го простежуються тісні відносини з Ху Цзіньтао. У 1993 році Го Цзіньлун став партійним секретарем Тибету, змінивши Ху. З 2004 по 2007 роки 65-річний Го був секретарем в провінції Аньхуей, звідки Ху родом.

У вересні 2010 року Го Цзіньлун супроводжував Ху Цзіньтао під час його візиту до міста Шеньчжень провінції Гуандун, з нагоди 30-ї річниці цієї особливої економічної зони.

У той же час незрозуміло, хто стане новим мером Пекіна. Радіо «Вільна Азія» припустила, що Ван Аньшунь, нинішній заступник голови партії Пекіна, можливо, займе цю посаду. 54-річний Ван зараз відає правоохоронними органами та правовою системою Пекіна.

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...