• У Гонконгу протестують десятки тисяч людей

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 3 липня 2012 року
Багатотисячний марш проти впливу політики Пекіна і нового глави Гонконгу 1 липня 2012 року. Фото: RICHARD A. BROOKS/AFP/GettyImages

Багатотисячний марш проти впливу політики Пекіна і нового глави Гонконгу 1 липня 2012 року.
Фото: RICHARD A. BROOKS/AFP/GettyImages

Десятки тисяч місцевих жителів пройшли маршем в неділю вулицями напівавтономного Гонконгу, який відзначив свою 15-ту річницю переходу до складу Китаю з-під контролю Британії.
 

З 1997 року гонконгці традиційно організовували протестні марші проти впливу політики компартії Китаю на їх свободу слова та мирні зібрання — те, про що мріють рядові громадяни КНР. У різні критичні періоди, коли Пекін хотів отримати більше контролю над Гонконгом, сотні тисяч гонконгців виходили на вулиці, протестуючи проти політики Пекіна.
 
Подібне сталося в 2003 році, коли влада Гонконгу хотіла прийняти статтю 23 про підривну діяльність Основного закону району. Ця подія викликала півмільйонну демонстрацію 1 липня того ж року в день річниці передання Гонконгу Китаю, оскільки гонконгці вважали, що ця стаття обмежить їхню політичну і релігійну свободу.
 
Цього разу місцеві жителі знову масово вийшли на вулиці. Невдоволення в основному викликане сумнівною смертю правозахисника Лі Ван'яна в Китаї на початку цього місяця і обранням нового голови району Лян Чженьіна, який вважається ставлеником Пекіна.
 
Гонконгці також незадоволені системою вибору глави Гонконгу, яка служить інтересам компартії Китаю. Керівника колишньої британської колонії вибирає так званий Виборчий комітет, до якого входить понад тисяча представників бізнес еліти Гонконгу, лояльної Пекіну.
 
Традиційна хода проти впливу влади компартії почалася після того, як лідер компартії Китаю Ху Цзіньтао виступив на церемонії інавгурації нового глави Гонконгу, тим самим завершивши свій триденний візит з 29 червня.
 
Кількість учасників у масовій ході також різниться. За даними організаторів, у демонстраціях брали участь близько 400 тис. чоловік. Пол Іп, фахівець з демографії при Гонконгському університеті, сказав, що близько 82 тис. людей брали участь у ході, згідно з Бі-бі-сі.
 
Візит китайського лідера Ху Цзіньтао в основному проходив в ізоляції від демонстрантів, яких відокремлювали триметровим металопластиковим парканом. Було мобілізовано близько 8500 міліціонерів для підтримки порядку в дні перебування Ху. Міліціонери також застосовували перцевий газ, щоб відігнати протестувальників.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...