• Парламент дозволив продати Гостинний двір у Києві

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 5 липня 2012 року
Верховна Рада виключила Гостинний двір із переліку історичних пам'яток Києва, що не підлягають приватизації. За приватизацію об'єкта проголосували 256 депутатів.

Так буде виглядати Гостинний двір після реконструкції.«Виключити об'єкт під охоронним №872В ― Гостинний двір у м. Києві за адресою: Контрактова площа, 4 з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», ― цитує рішення парламенту «Українська правда».

Як відомо, в Гостинному дворі розпочаті бурові роботи та знесення театру. Громадські активісти «Гостинній республіки» вже кілька місяців намагаються захищати пам'ятник культури від забудови підприємством «Укрреставрація», але поки безуспішно.

На їхню думку, забудова була розпочата незаконно, оскільки не був отриманий дозвіл на проведення будівельних робіт і був відсутній ще ряд нюансів.

Згідно з проектом Мінкультури, вид 3-поверхової будівлі Гостинного двору, зведеного в 1809 році, після реконструкції буде максимально відповідати його колишній архітектурі і залишиться в рамках свого фундаменту. Сам двір перекриють скляним дахом із зовнішнім освітленням. Всередині будівлі розмістяться магазини і ресторани.

Раніше, в серпні 2011 року, Кабмін виключив Гостинний Двір зі списку архітектурних пам'яток.
Підписатися:

Коментарі