ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідер КНР відвідує Гонконг — місцеві жителі протестують

Велика Епоха
Лідер компартії Китаю Ху Цхіньтао прибув до Гонконгу в п'ятницю, щоб відсвяткувати 15-ту річницю передання цього напівавтономного району під владу Китаю. Місцеві жителі зустріли його масштабними протестами.
Пластиковий паркан, встановлений уздовж вулиці, по якій проїжджав китайський лідер Ху Цзіньтао під час свого триденного візиту в Гонконзі. Фото: DALE de la REY / AFP / GettyImages
Пластиковий паркан, встановлений уздовж вулиці, по якій проїжджав китайський лідер Ху Цзіньтао під час свого триденного візиту в Гонконзі. Фото: DALE de la REY / AFP / GettyImages
Цього разу місцева міліція застосувала жорсткі заходи безпеки, щоб обмежити акції протестів і щорічну ходу, яку громадські організації проводять 1 липня — в день 15-ї річниці передання Гонконгу Китаю з під контролю Британії. Гонконгські громадяни протестують проти впливу влади компартії Китаю на Гонконг.
Громадське невдоволення також посилилося після загадкової смерті правозахисника Лі Ван'яна, якого знайшли повішеним в одній лікарні Китаю на початку червня. Його смерть викликала багатотисячну акцію протесту в Гонконзі. Китайська влада слідом заявила, що проведе розслідування, однак його результати досі залишаються невідомими.
Для того, щоб пояснити причину обмеження демонстрацій, гонконгська міліція послалася на антитерористичні заходи безпеки. Дії міліції направлені на те, щоб захистити Ху Цзіньтао від плакатів та вигуків демонстрантів.
Коли Ху прибув в аеропорт Гонконгу, його зустріла група протестувальників, включаючи членів політичної партії «Ліга соціал-демократів», які вступили в конфлікт з міліціонерами, оскільки останні заборонили їм розгортати плакати.
У суботу, під час приїзду Ху в новий порт для круїзних лайнерів, міліція заарештувала репортера гонконгської газети Apple, який з криком ставив Ху питання про реабілітацію жертв повстання студентів на площі Тяньаньмень у Пекіні 4 червня 1989 р.
«Лідер Ху, чи чули ви, що гонконгці сподіваються змінити вердикт 4 червня?» — кричав репортер, передає агентство Associated Press. «Ви чули про це?» — питав він.
Міліція також обмежила доступ до готелю, в якому зупинився китайський лідер, обгородивши його високим пластиковим забором. Сотні демонстрантів зібралися неподалік від готелю, вимагаючи від Ху розслідувати смерть дисидента Лі Ван'яна.
Деякі намагалися пробратися через барикади, але були зупинені перцевим газом, який почали розпорошувати міліціонери. Сльозогінний газ також наздогнав багатьох репортерів і фотографів.
У неділю, 1 липня, також відбулася інавгурація нового непопулярного керівника Гонконгу Лян Чженьіна, якого вважають пропекінським політиком.
Зараз незалежна комісія по боротьбі з корупцією проводить стосовно Ляна розслідування — його звинуватили минулого тижня в незаконному будівництві шести додаткових будівель на території своєї розкішної резиденції. Раніше під час передвиборної кампанії Лян заперечував факт незаконного будівництва на території свого житлового комплексу.