• Тайванця звинуватили у спробі розповісти правду в Китаї

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Субота, 30 червня 2012 року
Громадянину Тайваню, який на пару днів приїхав до Китаю, зараз загрожує тюремне ув'язнення і тортури. Повідомляється, що він імовірно хотів обійти цензуру, що контролює китайське телебачення.
Чжун Дінбана, інженера, викрали в аеропорту міста Гуанчжоу в провінції Цзянсі 18 червня, коли він готувався до посадки на літак у Тайвань.
Йому зараз закидають спробу втручання в мережу мовлення КНР, згідно з державним рупором «Сіньхуа». Це горезвісне звинувачення, за яке в минулому суворо катували до смерті. Повідомлялося, що в той же день, коли його заарештували, він був поміщений під домашній арешт.
Дружина Чжун Дінбана в Тайвані дізналася це від його родичів з континентального Китаю, яких допитували місцеві правоохоронці.
Китайська пропаганда повідомила, що з 2003 року Чжун збирав «секретні дані» і переправляв до континентального Китаю обладнання, яке можна використовувати «для втручання в мережу мовлення», а також «підбурював громадян КНР» брати участь у цьому.
За даними джерела, знайомого зі справою, це опальний Чжоу Юнкан, що відає всіма силовими структурами країни, наказав співробітникам національної безпеки заарештувати Чжуна.
Чжун є послідовником духовної практики Фалуньгун, яку китайський режим переслідує з 1999 року, незаконно заарештовуючи, ув'язнюючи і піддаючи тортурам прихильників цієї практики.
Тодішній лідер партії Цзян Цземінь угледів у великій популярності загрозу для своєї влади і розв'язав широкомасштабну кампанію придушення.
Фалуньгун містить медитативні вправи, а також учення, засноване на принципах істина, доброта і терпіння. У 90-х Фалуньгун займалося близько 100 млн людей у Китаї, про що повідомляла влада.
У минулому невелика група послідовників Фалуньгун включалася в мережу мовлення КНР, транслюючи програми, що розкривають факти про переслідування Фалуньгун.
Сім'я Чжуна ні підтвердила, ні спростувала інформацію про те, що він міг брати участь у цій справі. Тим часом, 27 червня його мати, дружина і дочка звернулися до президента Тайваню Ма Інцзю, вимагаючи, щоб тайванська влада втрутилася і повернула Чжуна назад у країну. Представник Ма сказав, що президент знає про це і найближчим часом вживе заходи.
Чжан Ерпін, представник Інформаційного центру Фалунь Дафа, засумнівався у правдивості обвинувачення стосовно Чжуна, оскільки він не міг зробити те, що йому закидають, перебуваючи в Китаї всього три дні.
«Сіньхуа — це той же рупор, який говорив, що ніхто не загинув на площі Тяньаньмень [в 1989 році під час повстання студентів], і що не було ніякої епідемії атипової пневмонії [в 2003 році]. Це пропагандистська машина. Довіра до неї нульова», — сказав Чжан у телефонному інтерв'ю.
Тим не менш, Чжан говорить, що не було б нічого протизаконного, якби навіть Чжан дійсно намагався включитися в мовну мережу, передаючи інформацію про Фалуньгун.
«Китай — це закрите суспільство. Конституція КНР гарантує людям право на свободу слова і вираження, однак компартія порушує головний закон країни, піддаючи все цензурі. Ми говоримо про бандитський режим, що повністю ігнорує закони, які він сам же прописав», — говорить він.
Чжан говорить, що в таких умовах, «кожен, хто привносить інформацію в закрите суспільство, осяює світлом пітьму. Це чудово».
Він сказав, що це питання не права, а моралі, і що якщо Чжун намагався розкрити перед китайцями факти переслідування Фалуньгун, він ні в чому не винен.
Програми, які використовують для включення в мовну мережу, зазвичай містять документальний фільм «Фальшивий вогонь», що викриває «самоспалення», яке китайський режим підстроїв у 2001 році з метою дискредитувати Фалуньгун.
Тоді п'ятеро людей, які назвали себе послідовниками Фалуньгун, підпалили себе на площі Тяньаньмень. Цей інцидент має чимало проколів, які виявили багато журналістів та міжнародних організацій.
Відтоді послідовники Фалуньгун поширюють факти про так зване «самоспалення», намагаючись виправити громадську думку.
Вперше включення в мовну мережу КНР відбулося в березні 2002 року в місті Чанчунь на північному сході країни. Мовлення тривало близько 50-ти хвилин. Після цього у всьому місті було введено військовий стан.
Лю Ченцзюн керував маленькою групою, яка включилася в мовну мережу. Коли його виявили міліціонери, вони вистрілили йому в ногу двічі і відправили до слідчого ізолятора. Його історія розміщена на сайті Фалуньгун Minghui («Прозріла мудрість»).
У СІЗО його піддавали тортурам протягом 52 днів. Один із методів тортур, який до нього застосовували, називається «лава тигра», коли людину прив'язують до лави в положенні сидячи, ноги витягнуті, а під них кладуть цеглу, і потім вигинають коліна у зворотний бік. Іноді про жертв, які перебувають у такому становищі, гасять цигарки, висмикують нігті і б'ють електрошоком. Люди, що витримали такі тортури, кажуть, що багато хто від цих мук вмирає. Це сталося і з Лю, який загинув у кінці 2003 року від численних ран.
Чарльз Лі, послідовник Фалуньгун, говорить, що китайська влада так серйозно ставиться до випадків поширення фактів про переслідування Фалуньгун саме тому, що компартія боїться викриття, оскільки це призведе до її краху.
«У людей немає способів дізнатися правду. Тому включення в мовну мережу дозволяє людям дізнатися правду. Відеосюжети містять багато інформації», — говорить він. Лі є громадянином США і провів три роки в китайській в'язниці за те, що намагався вклинитися в телевізійну мережу КНР, перебуваючи в країні.
«У Китаї немає свободи слова, а людям із самого початку їхнього життя промивають мізки. Коли режим почав переслідування Фалуньгун, це робилося за допомогою сфабрикованої пропаганди», — говорить Лі.
Написанню статті сприяв Метью Робертсон.
Підписатися:

Коментарі