ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Слабкість юаня відображає економічну реальність Китаю

Велика Епоха
Цього року китайський юань зафіксував свій перший річний спад на 1% по відношенню до долара США до 6,3676 юаня за долар.

Реклама китайського юаня в гонконгському трамваї. Фото: Mike Clarke/AFP/Getty Images
Реклама китайського юаня в гонконгському трамваї. Фото: Mike Clarke/AFP/Getty Images
21 липня 2005 року, коли уряд відмовлявся від прив'язки до долара, тоді це вплинуло на зростання китайської валюти приблизно на 22,3%.

Дешевий юань відображає уповільнення економіки і подальше ослаблення системи обміну, зазначив Олексій Афанасьєв, керівник кафедри портфельних інвестицій Академії Masterforex-V, у короткостроковій перспективі навряд чи з'явиться «велике джерело зростання» національної валюти Китаю, оскільки китайська економіка насправді «помітно» сповільнюється.

«Я думаю, що один із найбільших парадоксів у світі в тому, що курс юаня в дійсності може бути значно нижчим, тому що якщо поглянути на розвиток китайської економіки, на ту величезну кількість надлишкових важелів і кілька поганих інвестицій, відповідно і напрошується такий висновок», — сказав експерт. «І не ясно, чи будуть інвестори купувати юані», — додав він.

Його думка йде врозріз з офіційним Вашингтоном, де періодично радять Китаю робити подальші реформи щодо стримування курсу юаня, вважаючи, що валюта штучно недооцінена і дає країні несправедливу перевагу в торгівлі.

У довгостроковій перспективі юань може «помірно» знизитися, але це не означає, що інвестори усвідомлюють негативний тренд китайської валюти, додав він.

Інвестори сподіваються, що ознаки відновлення економіки не будуть розчаровувати, але картина може виявитися гіршою за те, що пишуть у звітах, сказав аналітик.


Цікаве до теми
Економіка Китаю
(добірка експертних статей про поточний стан, останні тенденції китайської економіки)

Через ослаблення економіки Китаю зменшуються відсоткові ставки

Деформована структура — чума економіки Китаю