• У Китаї закони не захистять іноземний бізнес — експерт

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 19 липня 2012 року

Закордонним компаніям, які ведуть діяльність у Китаї, необхідно враховувати, що правляча в КНР компартія не дотримується законів своєї країни і не надає значення довірі. В іншому випадку бізнес може потрапити в скрутне становище, каже відомий німецький експерт з сучасної історії Китаю, доктор юридичних наук Томас Вейраух.

бізнес у КитаїНещодавно велика тайванська компанія супермаркетів Pacific Department Store зіткнулася в континентальному Китаї з численними перепонами з боку влади і тепер практично не може нормально вести свій бізнес.

Подібні випадки в континентальному Китаї відбуваються постійно. У зв'язку з цим кореспондент радіо «Вільна Азія» запитав у німецького китаєзнавця Томаса Вейрауха, що треба знати західним бізнесменам і всім, хто в тій чи іншій мірі має справу з комуністичним урядом КНР і державними китайськими компаніями, щоб не потрапити в халепу?

Вейраух відразу сказав, що ні в якому разі не можна будувати з ними відносини, як із друзями.

«Якщо іноземці відправляються до континентального Китаю займатися бізнесом, вони обов'язково повинні розуміти, що проводячи там переговори і вирішуючи якісь питання, у них немає захисту з боку закону. Наприклад, як це сталося з компанією Pacific Department Store, яка пов'язана з Тайванем і Японією. Насправді це не щось нове, всі іноземні інвестори з самого початку своєї діяльності в КНР стикаються з цими проблемами, які постійно повторюються», — говорить співрозмовник радіо.

Далі він продовжив: «Китай не є країною, в якій панує верховенство закону. Тому всі вони (іноземні бізнесмени — прим. ред.) повинні знати, що перед ними зовсім не ті звичні їм партнери, які дотримуються умов укладених контрактів. Їх чекає лукавство, хитрість, нещирість і інші особливості країни з тоталітарним режимом».

На його думку, займаючись бізнесом у континентальному Китаї, не можна спиратися на свій досвід ведення бізнесу в демократичних країнах, інакше легко можна стати жертвою шантажу, залякувань і обману.

Звертаючись до іноземців, які збираються займатися будь-якою діяльністю в континентальному Китаї, Вейраух сказав: «Ви повинні назавжди запам'ятати, що всі ваші письмові домовленості, пов'язані з комуністичним урядом Китаю, вчора і сьогодні, є не більш ніж папером. Якщо щось буде вигідно для цієї влади, компартія легко може порушити всі свої зобов'язання. В історії комуністичної партії було безліч таких прикладів із самого моменту її заснування».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...