• Репресії Фалуньгун: як усе почалося (частина 2)

  • Четвер, 19 липня 2012 року

Дружина Цзян Цземіня

Ще в 1993 році Цзян Цземінь часто чув про майстра Лі Хунчжи. Близька до Цзяна людина дуже цікавилася Фалуньгун, і час від часу повідомляла йому останні новини, пов’язані з цією школою цігун. Йому розповідали, як хтось видужував від невиліковної хвороби, займаючись практикою, або ж про те, як раніше прикутий до інвалідного крісла чоловік дивом одужував після відвідування курсів майстра Лі.

Іноді ця людина згадувала про те, як Лі Хунчжи розповідав своїм учням про їхні минулі життя. Це у свою чергу дуже зацікавило Цзяна, який також захотів дізнатися про свої минулі переродження.

Одного разу, коли Цзян відпочивав у ліжку, до нього увійшов цей чоловік. Він відразу схопився з ліжка і нетерпляче запитав: «Чи казав майстер Лі що-небудь про те, ким я був у минулому житті?» — була негативна відповідь. Це сильно розгнівало Цзяна.

У 1994 році дружина Цзяна Ван Єпін запросила свого знайомого до себе в Чжуннаньхай (де розташовані кабінети і житло лідерів компартії) навчити її вправам Фалуньгун, щоб вона могла практикувати вдома. Одного разу, коли вона виконувала вправи із закритими очима, їй почулося, що хтось тихенько підійшов.

Розплющивши очі, вона побачила, що її чоловік Цзян крадькома повторює за нею жест, яким закінчуються деякі вправи Фалуньгун.

Коли Цзян зауважив, що його дружина дивиться на нього, він зніяковів і одразу ж розлютився. Він заборонив їй у подальшому займатися практикою і сказав: «Навіть моя дружина вірить у Лі Хунчжи. Хто тоді буде вірити мені, генеральному секретареві?»

Але навіть незважаючи на це, Цзян часто наслідував рухам і жестам майстра Лі. Раніше звичною манерою Цзяна було широко розкладати руки під час розмови, але помітивши, що майстер Лі, коли веде розмову, кладе руки перед собою, то теж почав слідувати цьому прикладу.

У 1995 році співробітники Цзяна створили теорію «Трьох акцентів» — «Досягти успіху в дослідженнях, посилити політичний вплив, розвивати оздоровчі практики». Цзян поширив цю теорію в масштабах країни, однак розумів, що такий ідеологічний напрямок повинен бути підкріплений його позитивними справами у розвитку держави. В іншому випадку, на це ніхто не звертатиме уваги.

У той же час, книги майстра Лі, записані з його лекцій у 1992—1994 роках, стали дуже популярними. У грудні 1994 року головною книгою майстра Лі стала «Чжуань Фалунь», яку опублікував Видавничий дім китайського радіо і телебачення за погодженням Держуправління у справах радіо, кіно і телебачення.

Перед тим, як книгу «Чжуань Фалунь» заборонили в 1996 році, люди високо оцінили її, і дуже довгий час вона залишалася бестселером у Китаї. Народна повага і вдячність до майстра Лі росли. Час від часу Цзян чув, як люди говорять і захоплюються шляхетними справами майстра Лі. Все це ще більше роздувало заздрість Цзяна.

Утвердження своєї влади

Цзян прийшов до влади завдяки тому, що завзято підтримав криваве придушення демократичного руху в 1989 році. Він не мав у собі впевненості Мао Цзедуна, не мав влади Ден Сяопіна й у нього не було навичок в управлінні державою.

Цзян боявся відповідальності, тому, коли потрібно було приймати рішення з важливих питань, він проводив засідання Постійного комітету Політбюро. Знаючи, що мало хто поважає його, Цзян вже давно виношував ідею організувати власний політичний рух, подібний до того, який проводив свого часу Мао за часів Культурної революції. Таким чином, він планував утвердити свою владу.

Після апеляції послідовників Фалуньгун 25 квітня Цзян Цземінь сказав на зустрічі з центральним керівництвом компартії: «Пам’ятаючи, що комунізм у Радянському Союзі повалений, компартія вже давно шукає можливість „убезпечити“ свою соціальну ідеологію. Тепер, коли Фалуньгун у суспільстві поширив ідею істини, доброти і терпіння, наш час настав! Ми повинні знищити Фалуньгун і використати цей досвід придушення і для інших шкіл цігун».

Коли Цзян приймав це рішення, він не враховував питання законності переслідування Фалуньгун. У своєму вчинку він повністю спирався на особисту вигоду, а не на моральні принципи.

Цзян ганьбить Фалуньгун

У ніч на 25 квітня 1999 року Цзян написав листа всім членам Політбюро компартії в такому ж стилі, як це зробив Мао в 1966 році, написавши «Громити центри управління». Тоді послання Мао призвело до заворушень по всій країні і до Культурної революції. Цзян уперше не запитав думки інших.

У листі він написав: «Чи може так бути, щоб марксизм, в який ми віримо, і комунізм, який ми сповідуємо, не розгромили те, що пропагує Фалуньгун»? Цей лист роздрукували і розповсюдили.

На зустрічі Постійного комітету Політбюро шість із семи його членів висловилися проти переслідування Фалуньгун.

Віце-прем’єр Чжу Жунцзі сказав: «Їхнє основне бажання — це просто бути здоровими…. Тому я вважаю нерозумним стверджувати, що у цих людей політичні амбіції. До того ж ми не в змозі змінити будь-яку ідеологію через політичні рухи. Це погано позначиться на наших пріоритетних цілях у розвитку економіки і погано відіб’ється на іміджі відкритості КНР».

Від цих слів Цзян підскочив і закричав, вказуючи пальцем на Чжу: «Дурень! Дурень! Дурень! Партія і країна загинуть!» Його спалах гніву налякав інших.

Чжу, якого називали «реакціонером» через деякі висловлювання в 1958 році, замовк. Свого часу його переслідували майже 20 років, він уже повною мірою випробував на собі залізний кулак, який компартія використовує проти дисидентів.

Щоб змусити інших членів Постійного комітету погодитися викорінити Фалуньгун, Цзян вступив у змову з тодішнім главою Комітету державної безпеки Цзен Цінхуном. Вони підготували неправдиву секретну інформацію за допомогою деяких спецагентів із США. Ця інформація стверджувала, що засновника Фалуньгун підтримує ЦРУ і він отримує десятки мільйонів доларів від цієї організації.

Цзян представив цю «важливу секретну інформацію» до Центрального комітету партії. Інші члени Постійного комітету Політбюро не знали, правда це чи вигадка, і мовчали.

У 1992 році Цзян використовував таку ж тактику, щоб усунути двох політичних ворогів: Ян Шанкуня, колишнього президента КНР, і його єдинокровного брата генерала Ян Байбіна. Цзян Цземінь і Цзен Цінхун поширили чутки про те, що брати Ян планували захопити військову владу і відновити демократичний рух подібний до того, як це було в 1989 році. Ден Сяопіна ввели в оману і він відсторонив обох Янів. Коли він усвідомив, якої помилки припустився, вже стало пізно.

Цзян і Цзен організували таку ж змову проти Фалуньгун.


Ці Сяньюй, Велика Епоха

Далі буде…

Цікаве до теми
Переслідування Фалуньгун

(стаття про масштаби, причини, факти репресій цієї практики)
Мирний протест, який змінив Китай: 25 квітня 1999

(докладно про день, який вважають точкою відліку репресій Фалуньгун)
Китайські лікарні були причетні до видалення органів у живих людей

(про розслідування, що підтвердило факт видалення органів у практиків Фалуньгун з відома влади Китаю)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...