• У Китаї професор покінчив життя самогубством

  • Четвер, 2 серпня 2012 року

Через постійні звинувачень з боку колег в порушення закону однієї дитини в сім’ї, китайський професор покінчив життя самогубством. Інформація про те, що трапилося, днями поширилася в одній із соціальних мереж в Китаї.

16 березня Цао Тінбін покінчив життя самогубством, стрибнувши з висотної будівлі. Він був професором з Університету Женьмінь в Китаї. 

Семеро колег по роботі звинувачували професора в тому, що у нього є друга дитина. Психологічний тиск було дуже сильним, вважає професор пекінського університету Лі Цзяньсінь.

Лі опублікував заяву на сайті Weibo (китайський сайт для спілкування, аналог Twitter), стверджуючи, що смерть Цао пов’язана з колективним звинуваченням з боку його колег в тому, що він має другу дитину і порушив закон КНР про одну дитину. Цао знаходився під загрозою «позбавлення статусу держслужбовця». Через надмірний тиск він позбавив себе життя.

Родом з провінції Хенань, з 2002 по 2005 роки Цао займався дослідженнями в Гарвардському університеті. З 2005 року він працював доцентом на кафедрі хімії в університеті Женьмінь. З листопада 2010 року він займав пост керівника факультету хімії і вів підготовку кандидатів наук.

Політика однієї дитини викликає все більше осуду з боку громадян КНР. «Чи варто обмінювати одне життя на інше? Настав час, коли в КНР слід скасувати закон про планування сім’ї!» — коментують те, що трапилось Цао Тінбіном, на одному з форумів.

Після того, як інформація про примусовий аборті жінки на 7-му місяці вагітності з провінції Шеньсі отримала широкого розголосу, цей закон викликав хвилю обговорення в міжнародній спільноті. А в органах місцевої влади потерпілу та її чоловіка назвали «зрадниками» через те, що вони передали інформацію закордонним ЗМІ.

Рона Руй, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...