• Загроза колапсу нависла над китайським ринком акцій — державні ЗМІ

  • Середа, 25 липня 2012 року
Китайські інвестори, схоже, втрачають впевненість. Усе більше і більше людей закривають свої інвестиційні рахунки, — повідомляють державні ЗМІ.

Фондовий ринок у Шанхаї
Фондовий ринок у Шанхаї. Фото: Philippe Lopez/AFP/Getty Images

Згідно з останніми даними пекінської компанії «China Securities Investor Protection Fund Limited», на торгових рахунках клієнтів в перший тиждень липня спостерігався відтік у сумі 90,3 млрд юанів (14,1 млрд дол. США), і 30,3 млрд юанів (4,7 млрд дол. США) протягом другого тижня.

Загалом у червні відтік склав 196,7 млрд юанів (30,8 млрд дол. США), такі цифри 9 липня оприлюднив провайдер гонконзького ринку «CapitalVue», посилаючись на дані «China Securities Investor Protection Fund Limited».

За існуючої ринкової капіталізації у 1,9 трильйон доларів, у червні відтік становив 1,6%.
Ці суми показують потік капіталу «на» і «з» рахунків цінних паперів, що належать приватним інвесторам, але не включає акції, що котируються на біржах Китаю в іноземній валюті та короткі продажі.

Економічний тижневик China Economic Weekly, що належить виданню Женьмінь жибао, коментуючи дані 17 липня, висловив припущення, що такий спад може привести до катастрофи фондового ринку та економіки в цілому. Якщо тенденція до закриття інвесторами своїх рахунків буде зберігатися, то китайський фондовий ринок буде повністю зруйнований.

Видання також задається питанням, чому вони закривають свої рахунки, і чи повинен хтось взяти на себе відповідальність за шкоду, заподіяну інвесторам.

«Для китайського ринку акцій настав найкритичніший момент. Зараз довіра є більш цінною, ніж золото. Як би не було, тільки довіра інвесторів коштує більше, ніж золото...», — пишеться у статті.
Судячи з кількості відтоків та зниження цін на акції, інвестори вже показали своє ставлення до економіки Китаю, що втрачає довіру.

Лі Сяоюй, Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі