• Тайванські правозахисники вимагають звільнити викраденого бізнесмена

  • Субота, 4 серпня 2012 року

31 липня у Тайбеї, Тайвань, правозахисні організації зібрались навпроти будівлі керівництва країни. Вони закликають президента Ма Ін-цзю звернутися до лідерів компартії КНР з вимогою звільнити тайванського послідовника Фалуньгун Чун Тін-пань (Chung Ting-pang).

У червні тайванського громадянина Чун викрали під час його візиту до родичів у Китаї. Зараз чоловіка тримають у Бюро національної безпеки в Гуанчжоу провінції Гуандун.

В мітингу на підтримку Чун Тін-паня взяли участь понад 30 організацій, включаючи Міжнародну Амністію, Тайванську Асоціацію захисту прав людини, Фонд юридичних реформ та Громадських спостерігачів за діяльністю Конгресу.

У протесті брали учать також рідні Чуна. Його донька Чун Ай під час прес-конференції сказала: «Я дуже хвилююсь, але я заявляю, що ніколи не здамся. Не має значення як, я буду йти до кінця. Так що мені дуже потрібна допомога кожного із вас».

Чун Тін-пань є послідовником Фалуньгун, духовної практики, яка розповсюджена у Тайвані та в інших країнах, але була заборонена у компартією Китаю 13 років тому.

Виконавчий директор Фонду гуманітарної освіти Джоанна Фен (Joanna Feng) закликала китайських лідерів Ху Цзіньтао та Вень Цзябао прислухатись і скоріше звільнити Чуна».

 «Люди мають право вільно займатися Фалуньгун. Ми не можемо дозволити тоталітарному режимові та його системі обмежувати права тайванських громадян. Звинувачення щодо загрози національній безпеці (з боку режиму компартії Китаю), безумовно, мають підстави. Не правильно і не законно ставити під загрозу безпеку тайванських громадян», – сказала вона.

Виконавчий директор Тайванської Асоціації захисту прав людини Лай Чун-чін зазначив, що арешт Чуна – це частина державного плану щодо переслідування послідовників Фалуньгун. «Ми вимагаємо безумовно зараз же звільнити його. Якщо пана Чуна негайно не відпустять, які тоді можуть бути переговори у КНР з Тайванем про свободу особистості? Ніхто не повірить жодному слову»,– прокоментував Лай.

Протест підтримало багато науковців, а також консультанти з президентського офісу, Конгресу Тайваню і з Виконавчого комітету.

«Це заклик про захист громадян КНР, тайванських бізнесменів на материковому Китаї, про свободу віросповідання, а також до встановлення верховенства права у КНР», – зазначив професор Маб Хуань, консультант із захисту прав людини з канцелярії президента Тайваню.

Юрист та президент Китайської асоціації захисту прав людини Су Юи-чень заявив радіо Голос Надії (Sound of Hope Radio Network), що викрадення Чана є зазіханням на безпеку всіх тайванців. «Насправді це звернення від усіх громадян Тайваню, і ми сподіваємось, що китайський режим зрозуміє ступінь емоційної шкоди завданої тайванському народу. Ми наполегливо закликаємо безумовно звільнити пана Чуна якнайшвидше, і ми зробимо все можливе, щоб досягти цього».

У короткому повідомленні агентства Сіньхуа, комуністичний режим КНР звинуватив Чуна у перевезенні до Китаю обладнання, яке використовувалось для втручання у програми супутникового телебачення. Чоловік збирався транслювати в ефірі правдиву інформацію про Фалуньгун, практику, послідовники якої піддаються репресіям у КНР.

Мітинг на підтримку Чун Тін-паня приурочений до зустрічі зустрічі голови тайванського Фонду розвитку зв’язків через Тайванську протоку (SEF) Чан Пін-гуна з Чень Юньлінєм, президентом Асоціації зв’язків через Тайванську протоку (ARATS) китайського режиму, яка відбудеться у Тайбеї 9 серпня. У народі цю щорічну зустріч називають «Чан-Чень зустріч».

Анжела Ван, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...