• Китайські банки переживають ризик «поганих боргів»

  • Четвер, 16 серпня 2012 року

Фінансові регулятори Китаю повинні активізувати свої зусилля щодо запобігання ризику, оскільки місцеві банки стикаються з підвищенням рівня проблемних кредитів через уповільнення економічного зростання та підвищення оперативних труднощів для бізнесу, пише китайська газета Financial News.У кінці червня китайські комерційні банки мають на своєму балансі 452,8 млрд юанів у «недійсних» кредитах. Відзначимо, що в кінці 2011 року ця сума дорівнювала лише 28,7 млрд юанів, відповідно до даних газети, яка видається в Центральному банку. Очікується, що в найближчі кілька тижнів великі банки Китаю оголосять результати за перше півріччя, в тому числі і частку необслуговуваних кредитів, пише «Біржовий лідер».Видання попереджає про те, що багато регіонів Китаю очікують фінансові ризики через борги місцевих органів влади і сектора нерухомості, що також може збільшити частку проблемних кредитів у короткостроковій перспективі.

Місцеві органи влади в Китаї, як очікується, будуть у скрутному фінансовому становищі вже цього року. «Тимчасовий пік» оплати їхніх зобов'язань робить негативний вплив на економічне зростання країни.

Крім того, державний контроль над сектором нерухомості та слабкі продажі будинків чинять тиск на компанії в цьому секторі, а це в свою чергу забезпечує новий ризик для комерційних банків.

Також повідомляється, що існують ризики для небанківських інститутів, таких як компанії, які гарантують кредити, лихварі і експрес-кредити для бізнесу, особливо зі слабкими системами управління ризиками.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...