• Вибір і криза китайського режиму (частина 1)

  • Неділя, 12 серпня 2012 року
Китай постав перед вибором. Майбутнє країни прямо залежить від того, чи припинить влада переслідування Фалуньгун, яке почав колишній китайський генсек Цзян Цземінь.

ЦЦ и природа

У верхах влади нині відбувається боротьба між угрупованням Цзян Цземіня «криваві руки» (на фото зліва) і фракцією реформаторів. Фото: Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images; creekmyst/Photos.com

Загальна вина за репресії Фалуньгун лежить на фракції Цзян Цземіня, яка правила Китаєм протягом 13 років.

Після конференції, яку організував Комітет 610 у провінції Хебей у 2003 році, метод катування під назвою «гамівна сорочка» записали в список «передового досвіду у перевихованні» послідовників Фалуньгун і запропонували використовувати по всьому Китаю.

Руки людини, яку «перевиховують», скручують і зав’язують за спиною в спеціальній сорочці. Потім охоронці піднімають руки над плечима до рівня грудей. При цьому рвуться плечові зв’язки. Ноги також зав’язані, в роті кляп, а у вухах навушники. Інший кінець мотузки, якою пов’язані руки практикувальника, намотаний на прути віконної решітки під стелею камери. Охоронці за мотузку піднімають і опускають жертву тортур.

Через це рвуться м’язи і зв’язки в ліктьових суглобах і зап’ястях. Одночасно з цим послідовникові Фалуньгун через навушники на високій гучності дають слухати інформацію з наклепом на майстра Лі Хунчжи і Фалуньгун. Якщо людина висить довго, то ламається хребет і людина помирає в муках.

Розв’язавши кампанію «викорінення» Фалуньгун у липні 1999 року, колишній лідер компартії Цзян Цземінь просував на високі пости тільки тих, хто був готовий жорстоко переслідувати послідовників цього методу самовдосконалення.

Але нині в Китаї є чиновники, які більше не бажають підкорятися політиці придушення.

Криза, яка розбурхує китайський режим, обертається навколо питання про те, чи будуть китайські політики продовжувати переслідування Фалуньгун або припинять його. За високими червоними стінами в Чжуннаньхай — китайському Кремлі — чітко проглядається боротьба між справедливістю і жорстокістю.

Фракція «криваві руки»


Коли Цзян Цземінь запропонував Постійному комітету Політбюро компартії почати переслідування Фалуньгун, інші шість членів комітету були проти. Як тільки почалося переслідування, воно не отримало підтримки в суспільстві. Однак у Цзяна були свої способи.

Цзян не володів талантами в управлінні людьми, але вмів догоджати. Підлеглі Цзяна все ж поступилися йому, оскільки ними рухала можливість добре нажитися. Таким чином, Цзян створив фракцію «криваві руки», яка втілювала його ідею переслідування.

За наказом Цзяна, партійні боси використовували свою владу, щоб обмовляти невинних людей. Вони заарештовували послідовників Фалуньгун сотнями тисяч, засилали в трудові табори, позбавляли сну і годували тухлятиною, намагаючись зламати їхню волю і переконання. Ці чиновники наказували катувати і спотворювати тіла практикувальників, піддаючи їх жахливим тортурам, а також веліли злочинцям ґвалтувати жінок-послідовниць поодинці або групою. Заради незначного прибутку, ці чиновники санкціонували насильницьке вилучення органів у живих послідовників Фалуньгун.

Вина, яку поділяють члени фракції «криваві руки», полягала в круговій поруці. Цзян міг довіряти їм, оскільки ніхто з них не зміг би закликати до відповідальності інших за те, що вони зробили разом.

За 5 тисяч років Китай пережив багато чого, однак Цзян привів цю націю до найбільш темного й аморального періоду в історії.

Нестійкість


У селі Чжоугуаньтунь провінції Хебей, яка перебуває в околицях Пекіна, 25 лютого 2012 року міліція знайшла компакт-диск з інформацією про Фалуньгун у будинку послідовника Фалуньгун Ван Сяодуна. Його заарештували.

Після безуспішного звернення до місцевої влади, його родина пройшла по селу і пропонувала селянам підписати петицію, що закликає звільнити Ван Сяодуна. За один день було зібрано 110 підписів. А через кілька днів 300 односельчан підписали петиції, залишивши своє справжнє ім’я та «печать кров’ю» — відбиток великого пальця. До того ж, місцевий голова компартії також поставив свою печатку, перетворивши петицію в офіційний документ.

Вибір і криза китайського режиму (частина 2)


----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.


Підписатися:

Коментарі