• Гу Кайлай присудили смертний вирок з відстрочкою

  • Середа, 22 серпня 2012 року
10 серпня. Хефей, провінція Аньхой, КНР. Гу Кайлай супроводжують до залу міського суду. Вона зізналася у вбивстві британського громадянина Ніла Хейвуда, як вказується у судовому протоколі. Багато спостерігачів вважають такий вирок сумнівним. Фото: Центральне телебачення Китаю.

10 серпня. Хефей, провінція Аньхой, КНР. Гу Кайлай супроводжують до залу міського суду. Вона зізналася у вбивстві британського громадянина Ніла Хейвуда, як вказується у судовому протоколі. Багато спостерігачів вважають такий вирок сумнівним.

Фото: Центральне телебачення Китаю.

20-го серпня о 9-й годині ранку міський суд виніс Гу Кайлай, дружині опального партійного чиновника Бо Сілая, умовний смертний вирок.
 
Відстрочене смертне покарання часто замінюється довічним ув’язненням, або ув’язненням на певний строк через два роки, як вказує правозахисна організація Duihua.
 
Вирок щодо вбивства британського бізнесмена Ніла Хейвуда знаменує завершення судового процесу, який привернув міжнародну увагу. Це також закінчення політичного скандалу у голлівудському стилі, який з лютого цього року сколихнув вищі партійні кола у Китаї.
 
Чжан Сяоцзюнь, помічник сім’ї Гу, буз засуджений на 9 років позбавлення волі. Суд визнав їх винними у змові з метою вбивства Хейвуда. Обидва підсудних також визнали себе винними.
 Иллюстрация: Великая Эпоха

 Илюстрацiя: Велика Епоха

Однак, коли суддя зачитував вирок, багато спостерігачів помітили несумісність хронології деяких подій з раніше відомою інформацією.
 
Чотирьох поліцейських, які на початку допомогли Гу приховати вбивство, також засудили, хоча подробиці цього не було розголошено.
 
Стосовно вироку спостерігачі мали різні враження. Політичний коментатор і журналіст Чен Покун із США, заявив, що такий вирок підтвердив небажання компартії розслідувати походження величезних багатств, які подружжя Бо незаконно накопичило. Мова йде про сотні мільйонів чи мільярди. Не буде також розслідувано походження активів сім’ї Бо в результаті різних бізнес-операцій, чи збут органів та тіл страчених послідовників Фалуньгун, до чого подружжя було причетне і від чого отримувало прибутки.
 
Зазвичай, злочинців у Китаї страчують, як сама писала у своїй книзі Гу, вихваляючи комуністичну систему правосуддя у Китаї.
 
Відомий демократичний активіст і політичний коментатор Тан Байцяо ставить риторичне питання: що ж ховається за лаштунками справи Гу, якщо вона отримала таке поблажливе ставлення.
 
Як вважається, Бо і Гу займалися торгівлею людськими тілами і органами, які були видалені у живих політичних в’язнів, найймовірніше це були послідовники Фалуньгун. Мова йде про багатомільйонні суми.
 
Причина того, що Гу не стратили полягає в тому, що вона та Бо мали чим торгуватись з китайським режимом, наприклад, мовчанням про свої більш тяжкі злочини в обмін на поблажливість, як зазначає Тан. «Для Китаю буде лихо, якщо ці люди відновлять свої позиції», — додає він.
 
Обговорюючи цей судовий процес, китайський правознавець Хе Вейфан написав у своєму блозі 12-го серпня: «Коли такого типу справу розглядають несправедливо, то одну брехню використовують, щоб приховати іншу. Це призводить до парадоксальної ситуації, коли історія справи має несумісні факти і таким чином є насмішкою над правосуддям».
 
Метью Робертсон, Велика Епоха

----------------------------------  

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...