• Китайський партійний бос втік із Китаю, прихопивши $31 млн

  • П'ятниця, 31 серпня 2012 року

Партійний голова одного міста на північному сході провінції Ляонін втік із країни, прихопивши десятки мільйонів доларів. Ця подія, про яку у середу повідомило китайське державне ЗМІ, пролила світло на корупцію, що процвітає серед китайських вищих посадовців.

Ван Гоцян, партійний голова міста Фенчен і його дружина зникли у квітні, взявши з собою близько 200 млн юанів ($31 млн). Зниклий посадовець нікому не сказав, куди збирався поїхати.

Місцеві посадовці не підтвердили, що Ван пропав разом з грошима, а просто повідомили про його зникнення, як написала газета Shanghai Daily. «Ми не знаємо подробиць», — сказав ЗМІ один чиновник з Фенчена.

Згідно з повідомленням газети Daily, Ван забрав ці гроші до США, де проживає багато його родичів, але невідомо, чи поїхав він туди один. Ван перебував під слідством за отримання хабара від місцевої будівельної та опалювальної компаній.

Вана звільнили з посади партійного голови міста. Його обов’язки став виконувати Ма Яньчуань, який раніше був мером міста.

За останні роки велика кількість китайських партійних чиновників виїхали з країни, і вони часто забирали з собою великі суми грошей, які отримали завдяки розкраданню суспільного майна в КНР.

Ван виїхав з країни під прикриттям «проведення навчально-виробничої практики» до того, як правоохоронні органи вирішили заарештувати його за звинуваченням у корупції, повідомляє газета.

Секретна інформація, яку отримала Велика Епоха у липні, вказує, що в листопаді 2011 року, 7101 китайський чиновник виїхав до США і загалом забрав з собою $52,7 млрд.

Вищі посадовці при компартії також висловили занепокоєння стосовно так званих «голих чиновників», які перевезли всіх своїх рідних і близьких за кордон.

Державні ЗМІ регулярно пишуть статті про корумпованих чиновників, які лишили країну. У своєму випуску за вівторок газета Global Times, яка контролюється партійним рупором Женьмінь Жибао, повідомила, що коли компартія «приховує» такі скандальні події, це «тільки більше її руйнує».

«Відліт Вана — це без сумніву скандал. Було б краще для чиновників, якби можна було замовчати цю подію, але зараз це вже нереально, — написала газета, додавши, що посадовцям з провінції Ляонін краще розказати все про Вана. — Вони можуть надрукувати те, що знають, щоб припинити спекуляції в інтернеті».

Джек Філіпс, Велика Епоха

---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...