• Нові члени Постійного комітету компартії КНР вже визначені — джерело

  • Четвер, 6 вересня 2012 року

Китайська компартія ретельно приховує інформацію про те, кого призначать восени на найвищі посади Постійного комітету Політбюро, найпотужнішого органу влади Китаю. Але згідно з даними, які Велика Епоха отримала з внутрішнього джерела компартії, кількість членів цього впливового органу зменшиться до 7 учасників. Відповідальних за громадську безпеку і пропаганду буде вилучено.

Згідно з цим списком, Сі Цзіньпіна, який, як передбачалося, замінить Ху Цзіньтао на посту лідера компартії, призначать на посаду Генерального секретаря і голови держави. А Лі Кецян, як очікується, буде прем’єром Держради, замінивши на цьому пості Вень Цзябао. Вони офіційно приймуть присягу під час 18-го з’їзду компартії, який заплановано провести у жовтні.

Розширення Постійного комітету Політбюро відбулося на 16-му партійному з’їзді у 2002 році. Зараз у складі цієї структури 9 чоловік. Тоді Цзян Цземінь увів до складу комітету двох своїх прихильників Ло Ганя і Лі Чанчуня, як відповідальних за безпеку і пропаганду відповідно. Їхня основна задача полягала у тому, щоб коли Цзян вже не буде при вдалі, кампанія переслідування духовної практики Фалуньгун, яке розпочав Цзян, продовжувалась. Для того, щоб підтримувати кампанію переслідування, необхідно використовувати багато ресурсів держави, які йдуть на те, щоб паплюжити цю групу і запроторювати її прихильників до трудових таборів, де їх піддають тортурам, промиванню мізків, щоб змусити їх відректися від своїх переконань.

Чинний секретар Політико-юридичної комісії (ПЮК) — Чжоу Юнкан, який є ще одним прихильником Цзяна. Діяльність ПЮК дуже таємна і вона має розгалужений апарат, який керує поліцією, військовими силами, судовою системою та іншими структурами.

Переведення з Постійного комітету секретаря ПЮК до складу Політбюро, яке налічує 24 члени, поставить його під суворий нагляд і більш ретельний контроль, що є важливим для наявного політичного клімату. Багато комуністичних посадовців високого рівня висловили стурбованість щодо сильної позиції секретаря ПЮК і вважають, що це загрожує верховенству влади голови партії.

Американський експерт з питань політики КНР із Вашингтону Ши Цзаншань зазначив, що керівник ПЮК і відділу пропаганди зараз тісно пов’язані з колишнім головою компартії Цзян Цземінєм, і ці позиції вилучили тому, що вони надто близькі до центральної влади. Експерт припускає, що ПЮК здобула особливу могутність і стала завеликою та дуже затратною. Бюджет ПЮК перевищує витрати на утримання армії, додав він.

Склад оновленого Постійного комітету, за даними джерела:

Після Сі Цзіньпіна і Лі Кецяна наступні п’ять членів Постійного комітету такі:

Чжан Децзян, віце-прем’єр Держради КНР, стане головою Національного комітету Народної Політико-консультативної ради Китаю;

Лі Юаньчао, голова Організаційного департаменту партії, стане віце-президентом;

Ван Цішань, залишиться на посаді віце-прем’єра, але буде підпорядкований Лі Кецяну;

Юй Чженшен, чинний партійний голова Шанхаю, стане головою Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників;

Ван Ян, партійний голова південної провінції Гуандун, відомої добрими умовами для ведення бізнесу, стане секретарем Центральної комісії дисциплінарної інспекції — департаменту, який відповідає за розслідування корупції і кримінальних злочинів, які здійснили члени компартії.

Нещодавнє повідомлення видання Рейтер вказує, що роль ПЮК у Постійному комітеті буде зменшено. Цього року Чжоу Юнкана відправлять на пенсію. Це крок для того, щоб зробити ПЮК менш потужною, і у цьому також можна побачити, що нинішні китайські вищі керівники бажають взяти під контроль наступника Чжоу, вказує агентство новин.

«Виходить, що секретаря Політично-правового комітету не буде у Постійному комітеті. Йому доведеться підпорядковуватись комусь із Постійного комітету. В принципі, він вже більше не буде діяти на свій розсуд», — каже один партійний чиновник-пенсіонер, який має тісні стосунки з вищими партійними посадовцями у інтерв’ю Рейтер.

Діяльність опального політика Бо Сілая, який свого часу готувався посісти місце у Постійному комітеті, зараз розслідує Центральна комісія дисциплінарної інспекції, згідно з повідомленнями та витоком інформації з Китаю. Раніше, коли Бо Сілая ще не було знищено як політика на початку цього року, він був політичним суперником Ван Яна.

Чень Цзін і Джек Філіпс, Велика Епоха

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...