• Прем'єр Китаю хоче закрити трудові табори у КНР

  • Понеділок, 3 вересня 2012 року

Компартія Китаю запровадила свого часу систему «Перевиховання через працю» для того, щоб «перевиховувати» людей, які скоїли злочини, але не настільки важкі, щоб помістити їх у в’язницю.Китайське національне радіо процитувало професора права Пекінського університету Ван Сісіня. За його словами, недолік системи полягає у тому, що вона повністю перекладає повноваження щодо звинувачення, розслідування і покарання на Бюро громадської безпеки.

У цю систему часто потрапляють невинні люди, такі як позивачка Тан Хуей з провінції Хунань, що є прикладом тих зловживань, про які казав Вень.

11-річну дочку пані Тан викрали, зґвалтували і примусили займатися проституцією 6 років. Такі випробовування призвели до хвороби і безпліддя дівчини. Її мати неодноразово намагалася притягнути злочинців до суду.

Вона намагалася опротестувати несправедливе рішення суду щодо злочинців. Але в результаті місцеве Бюро громадської безпеки Лінлін у місті Юнчжоу провінції Хунань арештувало пані Тан, і її засудили до одного року і шести місяців трудових таборів.

Про вирок, що призначив їй суд, широко поширилася інформація, і активні китайці почали наводити цей приклад як привід для скасування системи «Перевиховання через працю». Після протестів громадськості 10 серпня Тан звільнили.

Переслідування

Система «Перевиховання через працю» використовується для переслідування послідовників духовної практики Фалуньгун, яке провадить компартія Китаю вже впродовж 13 років. За даними правозахисної організації, яка стежить за цим переслідуванням, у трудових таборах послідовники Фалуньгун ставали жертвами насильства набагато частіше, ніж у в’язницях.

Директор Всесвітньої організації з розслідування переслідувань Фалуньгун (ВОРПФ) Ван Чжиюань  зазначив, що як мінімум 1 млн послідовників Фалуньгун перебуває у трудових таборах. У кожній провінції і кожному місті є трудовий табір, додає Ван.

Ван каже, що людей відправляють до трудових таборів без виконання будь-яких судових процедур. У цих таборах багатьох послідовників піддають психологічному тиску, використовуючи різні методи впливу на свідомість, порушуючи їхні свободи і права.

«Це просто для того, щоб зломити їхній дух і якщо цього не вдасться зробити, їх знищать фізично», — сказав керівник організації.

Письменники, правозахисники і науковці

Автор книжки для дітей Fairy King Чжен Юаньцзє на сайті мікроблогів weibo.com організував опитування стосовно трудових таборів. 99% з 19 876 опитаних висловилося за скасування таборів. Правозахисник і юрист Ван Чен з Ханчжоу провінції Чжецзян також почав збирати підписи для петиції, щоб скасувати трудові табори.

«Вони все ще намагаються зберегти такого роду речі. Я особисто налаштований повністю скасувати їх. Просто замінити трудові табори на якийсь інший комітет чи структуру буде помилкою, якщо все це здійснюється для того, щоб позбавити людину своїх прав», — сказав він радіостанції «Голос надії».

Професор Юй Цзяньжун, директор Центру досліджень соціальних проблем при Інституті розвитку села Академії соціальних наук КНР, вивчав систему трудових таборів у Китаї в 2009 році.

Він дійшов висновку, що «ця система перевиховання є засобом покарання, який місцева влада використовує для забезпечення так званої стабільності. Її необхідно скасувати якнайшвидше».

Лі Пін, Велика Епоха

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...