ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

20 листопада - Всесвітній день дитини

Велика Епоха

Сьогодні вже 56-й рік поспіль світ відмічає Всесвітній день дитини.

Вихованці дитячого будинку, який підтримує дитячий фонд ООН в КНДР. Фото: Давид Охана/ООН
Вихованці дитячого будинку, який підтримує дитячий фонд ООН в КНДР. Фото: Давид Охана/ООН
Торжество на захист дітей започаткувала Генеральна Асамблея ООН, вважаючи, що це сприятиме співробітництву між націями та зміцнить солідарність.

Завдяки цьому святу Генасамблея ООН у 1959 році прийняла декларацію прав дитини, і в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією».

У ці дні різні благодійні організації та компанії проводять акції. Так, наприклад, компанія Макдональс частину виручки від 20 листопада перераховує дитячим фондам, лікарням або дитячим будинкам.

У цьому році на честь Дня дитини Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив з глобальною ініціативою в галузі освіти, яка спрямована на підвищення якості освіти, його політичну значущість і адекватне фінансування. На думку ООН, успіхи в освіті будуть сприяти зниженню дитячої та материнської смертності, поліпшенню здоров'я, підвищенню рівня доходів і створенню екологічно стійких громад, повідомляє прес-центр ООН.

Нагадаємо, в 1954 році Генасамблея ООН прийняла резолюцію 836 (IX) і запропонувала всім країнам святкувати Всесвітній день дитини, починаючи з 1956 року.