ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Помер відомий фантаст Борис Стругацький

Велика Епоха
У Москві на 80-му році життя помер російський письменник-фантаст Борис Стругацький. Про дату і місце похорону його родина поки не визначилася.

Борис Стругацький. Фото: Сергій Бережний
Борис Стругацький. Фото: Сергій Бережний
Класик радянської та російської літератури помер у лікарні увечері 19 листопада 2012 року від тяжкої хвороби.

За словами подруги письменника Ніни Катерлі, Стругацький давно хворів на лейкоз, у зв'язку з чим і ліг у лікарню на обстеження, де йому поставили діагноз «рак крові», повідомляє НТВ. До того ж його стан погіршила ще й пневмонія.

За словами Катерлі, фантаст суворо забороняв близьким обговорювати свою хворобу і не любив говорити про своє здоров'я.

Публіцист Дмитро Биков так прокоментував кончину письменника-мислителя: «Борис Стругацький залишався останнім із когорти кращих радянських письменників, художників, кінематографістів, разом із Висоцьким і Тарковським. Він був живим посланцем цього часу і одним із небагатьох, хто в 90-і роки не зрадив собі і залишився фігурою того ж масштабу».

Борис Натанович Стругацький був не тільки письменником, але і сценаристом, і перекладачем. У співавторстві зі своїм старшим братом Аркадієм, який помер 21 рік тому, він написав кілька десятків творів, які стали сучасною науково-фантастичною класикою. Самостійно Борис Стругацький опублікував два романи: «Безсилі світу цього» і «Пошук призначення, або Двадцять сьома теорема етики».

Художні переклади з англійської він здійснював під псевдонімами С. Витицький, С. Бережков і С. Побєдін.