• Депутати зчепилися у Раді через українську мову в дитсадках

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 листопада 2012 року

Верховна Рада відхилила законопроект Самойлик (КПУ), Курило (Група "Реформи заради майбутнього", член партії ВО "Батьківщина") та Баранова-Мохорта (Партія регіонів) № 9714-1 про можливість батьками самостійно вибирати, якою мовою будуть виховувати їх дитину в дитсадках.

Під час оголошення голосування до трибуни першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка підійшли депутати від опозиції і стали вимагали зняти законопроект з голосування. Відбулася невелика колотнеча, повідомляє Українська правда.

Іван Заєць (депутат НУНС) вирвав у Мартинюка мікрофон, а Андрій Парубій (також депутат від НУНС) перегородив шлях віце-спікеру до мікрофона спікера ВР Литвина. Після цього Рада не стала розглядати законопроект і продовжила роботу над іншими питаннями, пише УНІАН.

«Ми не дозволили регіоналам і комуністам прийняти закон про знищення української мови у дошкільній освіті», ― так написав на своїй сторінці у Facebook Парубій.

У законопроекті також сказано, що у разі потреби в дошкільних навчальних закладах можуть створюватись окремі групи, в яких виховання здійснюється іншою мовою, ніж в установах в цілому.

Підписатися:

Коментарі