• Німецький бідон зі списками бійців УПА розкопали на Тернопільщині

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 16 січня 2013 року

У лісі біля села Біла на Тернопільщині місцевий пенсіонер, колишній політв'язень, відкопав бідон, в якому бійці УПА колись заховали свій архів.

Як повідомляє «Газета.uа», чоловік витратив на пошуки архіву три дні, після того як знайшов напарника, який добре знав той ліс.

Про те, що недалеко від райцентру Чорткове повстанці заховали в лісі архів, раніше розповіла місцева бабуся і навіть намалювала схему. Після цього селяни намагалися знайти бідон, але безуспішно.

За словами володаря знахідки Володимира Мармуса, вони вже втратили надію, але раптом на дорозі запікав їх металошукач. «Скарб» відкопали. Він був заритий на глибині всього 30 сантиметрів. Бідон виявився німецьким. Усередині його були списки і вода, оскільки частина стінки тари вже проржавіла.

Чоловік привіз вантаж додому. Документи які просушив, а які викинув, тому що були зіпсовані. У збережених списках значилися прізвища бійців з їх короткими біографічними даними. Тут же були особисті листи, листівки, протоколи про життя окремих бійців, підпільна повстанська агітація і українські карбованці. Документи стосувалися переважно Теребовлянського та Гусятинського районів, а не села Біла.

Мармус передав знахідку в обласний архів. Тепер ці документи зможуть отримати тільки родичі бійців, зазначених у документах. Повністю ж опублікувати архів неможливо через дію закону «Про захист персональних даних», зазначив виданню головний спеціаліст обласного архіву Андрій Цаль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...