• Українці святкують День Соборності та Свободи

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 22 січня 2013 року
Сьогодні українці святкують знаменне свято ― День Соборності і Свободи України, День об'єднання усіх споконвічно українських земель, які були захоплені іншими державами.

Зі щорічним святом, яке в країні офіційно відзначають з 1999 року, привітав голова Верховної Ради Володимир Рибак.

«У цей день ми низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих патріотів, які століттями домагалися об'єднання всіх українських територій в єдину незалежну державу... Упевнений, тільки в єдності і соборності ми зможемо побудувати економічно і духовно сильну суверенну демократичну країну», ― зазначив у вітальному посланні Рибак на сайті ВР.

З нагоди Дня Соборності до українців звернулася і лідер опозиції Юлія Тимошенко.

«Ідея соборності є наріжною для України. Вона бере початок від Св. Володимира і Ярослава Мудрого, які об'єднували землі навколо Києва. Свій внесок у побудову соборної Української держави внесли і Данило Галицький, гетьмани: Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Пилип Орлик, Петро Дорошенко та інші, хто щиро вболівав за долю країни. Для Тараса Шевченка здійснення ідеї духовної соборності України було мрією життя», ― написала у відкритому зверненні екс-прем'єр.

Сьогодні активісти партії «Батьківщина» на честь свята проведуть у Києві акцію «Юлі ― свободу! Україні ― свободу!» і створять живий ланцюг. А представники організації «Соборна Україна» відсвяткують День Соборності на Кубані, де проживає багато етнічних українців. Учасники турне на запрошення громадських організацій Росії з 22 по 26 січня проведуть у Ростові, Воронежі, Брянську й інших російських містах Кубані зустрічі з хлібом-сіллю, піснями і танцями.

Нагадаємо, 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві був підписаний Акт возз'єднання розділених віками українських земель ― Злуки, Буковини, Закарпатської Русі, Придніпров'я і Галичини в єдину соборну Українську державу.
Підписатися:

Коментарі