ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Швейцарії обговорять перспективи інтеграції України з ЄС та МС

Велика Епоха

На Всесвітньому економічному форумі, який стартував сьогодні в Давосі учасники обговорять шляхи розвитку інфраструктурних та енергетичних проектів у країнах Євросоюзу, у тому числі українське питання: принциповий вибір України між європейським і Митним союзом (МС).

Форум в Давосі 2013. Фото: Jason Alden/Bloomberg via Getty Images
Форум в Давосі 2013. Фото: Jason Alden/Bloomberg via Getty Images
За три дні (з 23 по 25 січня) учасники щорічної зустрічі також обговорять шляхи подолання економічної кризи в європейських країнах. Тут збереться близько 50 глав держав та урядів, більше 2,5 тис. представників влади, бізнес-еліти і громадських організацій зі 100 країн світу.

Питання розвитку України та її відносини з сусідніми державами ― з ЄС та МС планується обговорити у п'ятницю, 25 січня, під час української ланч-конференції «Україна: Схід чи Захід ― невірна дилема?» Її проведуть Фонд Віктора Пінчука та міжнародна інвестиційно-консалтингова компанія EastOne, повідомляє «Коммерсант-Україна».

На цій зустрічі виступлять віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, голова МЗС України Леонід Кожара, співголова Глобальної Ради ВЕФ по Україні Лорд Рісбі, президент Центру глобальної економіки та геополітики міжнародної бізнес-школи ESADE Хав'єр Солана, віце-прем'єр-міністр Казахстану Кайрат Келімбетов.

На думку експертів, рівень темпів розвитку економіки України в майбутньому буде залежати від того, який політичний вибір зробить країна. Так, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка впевнений, що Митний союз дасть Україні тільки короткочасний ефект у вигляді зниження ціни на газ і збільшення поставок важкого машинобудування в Росію, пише «Ъ». Цей ефект, впевнений експерт, буде разовим і не перевищить $5 млрд. У той же час Євроінтеграція ― довгостроковий і більш важливий вибір, економічне зростання української держави від якого буде вимірюватися десятками мільярдів доларів, вважає Устенко.

У свою чергу Міжнародний фонд Блейзера підрахував, що вступ до Митного союзу збільшить щорічне економічне зростання в Україні на 2―3%, а інтеграція в Євросоюз ― мінімум на 7%, пише видання.