• Польща посилить охорону східного кордону з Україною

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 22 січня 2013 року
Польська сторона збирається посилити охорону свого східного кордону через зростання контрабанди і нелегальних мігрантів, які перетинають україно-польський кордон.

Найбільшою проблемою зараз є контрабанда сигарет. Так, у минулому році на східних кордонах польські прикордонники вилучили контрабандних цигарок на суму 30 млн злотих ($10 млн), що на 20% вище 2011 року, а кількість контрафактного алкоголю на суму 800 тис. злотих ($250 тис.) ― більше в два рази, ніж у 2011 році, повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Як заявив глава польського МВС Яцек Цихоцький, для посилення контролю до східного кордону з південних прикордонних пунктів вони додатково стягнуть близько 1700 прикордонників.

«Щоб відкрити новий прикордонний об'єкт на Калінінградському східному кордоні, нам необхідно передислокувати частину прикордонної охорони з південно-східного кордону. На сьогоднішній день це є найбільш важливим завданням, щоб ефективно захистити наші зовнішні кордони», ― сказав він.

Для цього вони проведуть реорганізацію південного кордону: замість трьох існуючих філій (Сілезької, Судетської та Карпатської) створять одну велику ― Сілезько-Малопольську. При цьому жоден із співробітників охорони не буде звільнений, всі отримають пропозицію, повідомив виданню прес-секретар міністерства внутрішніх справ Малгожата Возняк.

Підготовка створення філій буде готова до березня, а вся операція реструктуризації закінчиться до 2014 року, відзначають у міністерстві МВС. На думку чиновників, ця робота займе певний час, незважаючи на термінову необхідність зміцнення східного кордону.

Підписатися:

Коментарі