• Барак Обама виголосив на інавгурації зворушливу промову

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 22 січня 2013 року

У Вашингтоні 21 січня на сходах Капітолія відбулася церемонія інавгурації Барака Обами, після чого президент США звернувся до співгромадян з промовою.

Щоб подивитися другу церемонію присяги Обами на Капітолійському пагорбі зібралися сотні тисяч людей, незважаючи на холодний січневий ранок.

Набагато менші групи зібралися на Манхеттені в Нью-Йорку, заповнивши атріум Девіда Рубінштейна в Лінкольн-центрі, де на великому проекційному екрані в ефірі передавали події у Вашингтоні, повідомляє Велика Епоха.

У своїй інавгураційній промові Обама зв'язав минулі і майбутні основоположні принципи нації з проблемами, які стоять перед його другим президентським терміном.

Відмовившись від поетичних слів, він навів досягнення останніх чотирьох років і виклав програму розвитку на наступні чотири роки, яка допоможе вирішити такі гострі питання, як контроль зброї, зміна клімату та імміграційна реформа, повідомляє CNN.

«Ми всі розуміємо, як би не мінялися часи, ми повинні зберігати вірність нашим основним принципам ― нашим громадянським свободам, а це вимагає наших спільних зусиль. Мої американські співгромадяни, на сьогодні ми зробили для цього так багато і будемо продовжувати відстоювати це доти, поки будемо разом», ― сказав Обама.

Далі глава Сполучених Штатів висловив своє бачення на майбутнє. Він навів цитату з Декларації незалежності, в якій сказано, що всі люди створені рівними ― такими їх наділив Творець. До цих невід'ємних прав належать: життя, свобода і прагнення до щастя.

«Сьогодні ми продовжуємо свій нескінченний шлях, щоб у реаліях нашого часу дотримувати ці три права. Історія показує нам, що хоча ці істини очевидні, і хоча свобода на Землі є даром від Бога, але ці цінності ніколи самі не виконувалися, а повинні дотримуватися людьми», ― цитує CNN звернення президента до присутніх сановників і натовпу американців, що махали національними прапорами.

Далі Обама торкнувся таких актуальних для США питань, як реформа імміграції, контроль над вогнепальною зброєю, підтримку середнього класу американців, необхідність відстоювання популярних програм, що передбачають надання пенсіонерам, малозабезпеченим та інвалідам державних допомог, скорочення витрат на охорону здоров'я, скорочення дефіциту, реагування на загрозу зміни клімату та необхідність зміцнення відносин з міжнародними союзниками.

У цілому промова американського президента вмістила трохи більше 2100 слів, що на 300 слів було менше, ніж у його першій інавгураційній промові в 2009 році.

Аналітики назвали другий виступ Обами політично мудрим і важливим. Глядачі зі свого боку, також зазначили, що промова новообраного президента була зворушливою.

«Це звучало банально, але ця промова змусила мене відчути гордість за те, що я американець. Я підтримую Обаму, я голосував за нього», ― сказав кореспондентові Великої Епохи житель Нью-Йорка Гордон Бекуліс.

«Я думаю, що він багато говорив, але я і мої однодумці, які дивилися його виступ, думаємо, що він виконав велику роботу. У своїй промові він висловив те, про що думаємо ми, висловив наші потреби і наші надії на мирну, здорову і процвітаючу державу. Зазвичай подібні слова не зачіпають. Але зараз він виклав термінові питання дуже ясно і зворушливо. Це дуже надихає», ― сказав Великій Епосі депутат муніципальної ради Нью-Йорка Гейл А. Брюер.

Підписатися:

Коментарі